Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Wynalazki rolników – coraz mniej czasu na zgłoszenie!

Obrazek
Lubisz majsterkować, modernizować maszyny rolnicze? Jeśli tak ten konkurs jest dla Ciebie. Na Twoje zgłoszenia czekamy do 31 maja br. Do wygrania są vouchery o łącznej kwocie 13 000 zł do wykorzystania w sieci sklepów Grene.
Dawid Konieczka26 maja 2019, 06:00
Ideą naszego konkursu wynalazków jest promowanie rozwiązań i usprawnień w maszynach, których dokonują rolnicy. Do tej pory otrzymaliśmy już kilkadziesiąt zgłoszeń, ale cały czas do 31 maja czekamy na Wasze innowacyjne wynalazki i usprawnienia maszyn. Czasu jest coraz mniej, a vouchery o łącznej kwocie 13 000 zł na cały asortyment produktów w sklepach Grene czekają na autorów najlepszych pomysłów.

Formularz zgłoszeniowy do naszego konkursu znajdziesz TUTAJ.

Kukurydza rośnie, a dziki dają znać o sobie. Tym razem rezentujemy pomysł naszego Czytelnika, który pozwala zmniejszyć straty powodowane przez dziką zwierzynę. Nasz Czytelnik grodzi plantacje z warzywami, ale ten pomysł docenią także rolnicy uprawiający kukurydzę, od której nie stronią zwłaszcza dziki. W przypadku zabezpieczenia upraw elektrycznym ogrodzeniem bardzo czasochłonne jest zwijanie taśm. Ważne, aby w przyszłym sezonie można było je łatwo rozwinąć. W tym celu rolnik wykorzystuje starą, skręcaną felgę od wózka widłowego. Obie części zostały połączone prętem gwintowanym M10. W środek pomiędzy połówki felgi włożony jest odcinek rury PCV o średnicy 50 mm. Jeden koniec gwintowanego pręta wsunięty jest w otwór skrzyniopatety i przykręcony do ściany. W środku skrzyni gromadzone są paliki, na których zaczepiana jest taśma. Drugi koniec pręta gwintowanego napędzany jest w czasie zwijania wkrętarką elektryczną. Dzięki pomysłowi naszego Czytelnika taśma zawsze nawinięta jest ciasno na bębnie z felgi i rury PCV, co ułatwia jej rozwijanie i wykorzystanie w przyszłym sezonie.

Zgłoś się do Naszego konkursu wynalazków 
Jeśli Ty także posiadasz w swoim gospodarstwie usprawnienia maszyn, lub wykonałeś maszynę, która nie jest oferowana w handlu, zgłoś się do naszego konkursu. Na zgłoszenia czekamy do 31 maja br. Najlepsze pomysły nagradzamy vouvcherami pieniężnymi, które można wykorzystać w sieci sklepów Grene. Ich łączna pula wynosi aż 13 000 zł. Zdobyty w konkursie voucher można wykorzystać na zakupy w dowolnym sklepie Grene na dowolny asortyment.

Formularz zgłoszeniowy do konkursu znajdziesz TUTAJ.
 


Picture of the author
Autor Artykułu:Dawid Konieczka
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)