Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Wynalazki rolników: wał do równania zielonki na pryzmie

Obrazek

Wiosna zbliża siędużymi krokami, za kilkanaście tygodni przyjdzie czas na pierwszy pokos traw. Prezentujemy wynalazek naszego czytelnika, który znacznie usprawnił pracę na pryzmie.

 

Dawid Konieczka24 marca 2017, 11:34

W gospodarstwie naszego czytelnika przy zbiorze trawy do silosu niekiedy zaangażowanych było nawet 10 osób. Większość z nich pracowała na pryzmie i równała zwożoną z pola zielonkę. Pomysłowy rolnik postanowił to zmienić i zbudował wał do równania materiału wysypywanego na pryzmę. Maszyna napędzana jest od WOM ciągnika i została wykonana ze starej, nieużywanej glebogryzarki. W czasie zbioru paszy wystarczy wyrównać paszę w silosie i można szybko przystąpić do jej ubijania. Wynalazek znacznie ułatwił pracę i co ważne–pozwolił obniżyć koszty robocizny. Największą korzyścią jest lepsza jakość paszy, która jest równomiernie zagęszczona.

 

dk1 z 1
Stara glebogryzarka została zmodernizowana i służy obecnie do równania zielonki na pryzmie.

Stara glebogryzarka została zmodernizowana i służy obecnie do równania zielonki na pryzmie.

Picture of the author
Autor Artykułu:Dawid Konieczka
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)