Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Wyścig Tour de France nie ma nic wspólnego z rolnictwem, ale...

Obrazek

...w nietypowy sposób fakt rozpoczęcia tego wyścigu postanowili odnotować duńscy dilerzy znanej marki Massey Ferguson. Dlaczego akurat duńscy? Bo pierwsze trzy dni wyścigu odbywają się poza Francją i tym razem padło na Danię.

Bartłomiej Czekała3 lipca 2022, 13:35
Na swoim twitterowym koncie Massey Ferguson udostępnił film pokazujący z drona pole, na którym w kształcie roweru ułożone zostały kostki i bele słomy oraz sianokiszonki. Rolę kręcących się kół pełni 8 ciągników Massey Ferguson, które poruszają się po promieniu koła.

- Gotowy do startu, start! Dopinguj jeźdźcom #TourDeFrance2022 po drodze rolnika. Dziękujemy Dansk Maskincenter, naszemu duńskiemu dilerowi z Jelling (Dania, punkt wyjścia do trzeciego etapu) za ten super kreatywny pomysł - czytamy na twitterwym koncie Massey Ferguson.
Gratulujemy pomysłu! A Polakom biorącym udział w tym wyścigu, czyli: Rafałowi Majce, Maciejowi Bodnarowi, Kamilowi Gradkowi i Łukaszowi Owsian życzymy sukcesów na wszystkich trasach Tour de France!A wszystkich, którzy chcą obejrzeć widowiskowe pokazy maszyn żniwnych, ciągników, maszyn uprawowo - siewnych, opryskiwaczy i wielu innych zapraszamy serdecznie 12 lipca do Nagradowic k. Poznania,  gdzie odbędzie się impreza polowa "Żniwa i siew z top agrar Polska i Profi".

Zaplanowaliśmy strefę wystawową, gdzie będzie można spotkać się przedstawicielami firm, by obejrzeć maszyny z bliska, wyjaśnić wszelkie wątpliwości, uzyskać poradę i omówić prezentowane rozwiązania. Będą też stoiska firm nasiennych i chemicznych. W trakcie naszego spotkania nie zabraknie interesujących prelekcji, poświęconych nowoczesnym sposobom prowadzenia upraw i co najważniejsze, możliwości osobistego sprawdzenia maszyn na polu testowym. Podczas naszego spotkania odbędzie się także pokaz likwidacji szkody na polu uszkodzonym przez grad.

Program dnia:

9.00 rejestracja

9.15 prezentacje maszyn na stoiskach, prelekcje

10.30 pokaz maszyn

15.00 indywidualne prezentacje maszyn na polach testowych

17.00 zakończenie spotkania

▶ Wstęp tylko dla zarejestrowanych.

▶ Zapisz się już teraz na www.zniwa.topagrar.pl lub kliknij w obrazek

 Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)