Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Za dużo obornika? Mamy na to sposób

13.06.2017

Drukuj

Za dużo obornika? Mamy na to sposób

Artykuł dostępny

Pomocą dla rolników i usługodawców, którzy muszą zwiększyć wydajność nawożenia organicznego może być nowa gama rozrzutników obornika zaprezentowana przez firmę Pichon. Producent uzupełnia swoją ofertę rozrzutników serii Muck Master o nowe modele z szeroką skrzynią – seria ML.

r e k l a m aNa rynku pojawiły się aż cztery nowe rozrzutniki o pojemności załadunkowej od 21 m3 do 34 m3. Co ważne, wszystkie modele są w pełni ocynkowane, co jak podkreśla producent wpływa na dłuższą wytrzymałość i odporność elementów konstrukcyjnych na korozję. Nowa gama rozrzutników wyposażona jest w tandemowy lub tridemowy układ jezdny. Inżynierowie firmy Pichon nie zapomnieli o możliwości doposażenia maszyny w osprzęt do precyzyjnego rozrzucania obornika i innych form nawozu stałego. Wprowadzane modele są wyposażone w podwójne wałki pionowe o średnicy 1035 mm. Rolnik może tu wybrać między dwoma różnymi wysokościami wałków: 1,70 i 1,90 m. Specjalny adapter z obracającymi się łopatkami jest dostępny również z dyskami o średnicy 750mm. Taki osprzęt pozwala rozrzucać lżejsze materiały nawet do 24 m szerokości – to duży plus, zwłaszcza na większych areałach.

Modele ML mogą być również wyposażone w ruchomą ścianę (napędzaną przez łańcuch w podłodze), która czyści boki skrzyni i zapewnia równomierne rozłożenie materiału konsekwentnie podając materiał do wałków. Kolejną możliwością doposażenia jest zestaw do kiszonki, zawiera on duże drzwi hydrauliczne o objętości 5 m3,które zastępują tylny adapter i ścianę. 

Ponadto cała seria rozrzutników obornik a ML mogą być wyposażone w nowy kontroler szybkości aplikacji oraz w wagę, a także mogą być sterowane za pośrednictwem ISOBUS.

 

Fot. firmowe

 

Read more in the premium version

article icon

Sprawdż za ile kupisz krajowy sprzęt zielonkowy!

Order a premium version

Galeria zdjęć

Pichon uzupełnia swoją ofertę rozrzutników serii Muck Master o nowe modele z szeroką skrzynią – seria ML.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii