Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Zakaz handlu w niedzielę. Co z zakupem części w żniwa?

07.03.2018

Drukuj

Zakaz handlu w niedzielę. Co z zakupem części w żniwa?

Artykuł dostępny

W związku z wejściem w życie nowych przepisów do naszej redakcji zgłaszają się rolnicy z pytaniem, co z zakupem części zamiennych do ciągników, kombajnów i maszyn rolniczych w okresie żniw, czyli najbardziej intensywnych prac polowych? Dotychczas wielu sprzedawców części zamiennych oferowało w okresie żniw możliwość ich zakupu przez 7 dni w tygodniu, a więc także w niedzielę i święta.

r e k l a m aWszystkich zaniepokojonych możliwościom zmian rolników pragniemy uspokoić. Dzięki staraniom m. in. Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych w ustawie znalazły się zapisy, które umożliwiają funkcjonowanie podmiotów z branży handlu maszynami rolniczymi i częściami zamiennymi do nich w szczycie największego sezonu na niezmienionych zasadach. Art. 6 punkt 1, podpunkt 24 nowej ustawy mówi, że zakaz handlu w niedzielę nie będzie obowiązywał w okresie od dnia 1 czerwca do dnia 30 września każdego roku kalendarzowego w placówkach handlowych prowadzących handel wyłącznie maszynami rolniczymi i częściami zamiennymi do tych maszyn.

Dodatkowo maszyny rolnicze lub części zamienne do nich rolnicy będą mogli kupić także podczas niedzielnych targów i wystaw terenowych, ponieważ w ustawie znalazł się zapis umożliwiający przeprowadzenie ich na dotychczasowych zasadach. Art. 6.1 podpunkt 11 mówi o tym, że zakaz handlu w niedzielę nie będzie obowiązywał w placówkach handlowych organizowanych wyłącznie na potrzeby festynów, jarmarków i innych imprez okolicznościowych, tematycznych lub sportowo-rekreacyjnych, także gdy są one zlokalizowane w halach targowych.

Polecany artykuł

Odmładzanie sprzętu „na tabliczkę znamionową”Dzięki tym zapisom rolnicy w okresie wzmożonych prac polowych nie będą musieli martwić się, w przypadku awarii maszyny, o dostępność serwisu i części zamiennych do maszyn i urządzeń.
Bartłomiej Czekała

Źródło: PIGMiUR
Fot. Beba

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek świń: Fakty są bezlitosne

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii