Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Zasso i CNH walczą elektrycznie z chwastami

Obrazek

Niedawno koncern CNH sygnalizował, że wkrótce pojawi się w ofercie sprzęt do walki z chwastami za pomocą prądu elektrycznego. Teraz firmy potwierdzają te informacje.

Jan Józefowicz7 listopada 2018, 15:25
Zasso i CNH Industrial wprowadzają na rynek XPower, pierwsze na rynku zasilane elektrycznie urządzenie do nieselektywnego zwalczania chwastów. Według Maximiliana Birle, szefa działu zarządzania produktem w CNH, współpraca jest logicznym krokiem. Dirk Vandenhirtz, prezes Zasso, również z zadowoleniem przyjmuje współpracę z globalnym producentem sprzętu.

Zobacz jak wygląda sprzęt do elektrycznego zwalczania chwastów:


Urządzenie jest dalszym rozwinięciem Elektroherbsa firmy Zasso. Według producenta, stał się on jeszcze bezpieczniejszy i może być teraz wykorzystywany również do innych zastosowań, np. zwalczania chwastów w ziemniakach lub uprawie winorośli.

Wysokie napięcia prądu stałego pomiędzy łopatkami XPower powodują obumieranie roślin. Moc generowana jest z tyłu przez generator WOM. Urządzenie ma na celu zmniejszenie dawek stosowania chemicznych herbicydów ogółem. Według Zasso i CNH, urządzenie będzie dostępne u różnych dealerów CNH od 2019 roku. Źródło: Profi.
oprac. jj
Fot. firmowe


1 z 1
XPower elektrycznie urządzenie do nieselektywnego zwalczania chwastów

XPower elektrycznie urządzenie do nieselektywnego zwalczania chwastów

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)