Zarejestruj się i zaloguj aby przeczytać kolejne 3 artykuły.
Wszystkie przeczytasz dzięki prenumeracie lub kupując dostęp.
r e k l a m a
W 1962 roku został dyrektorem zarządzającym. Kiedy firma została przekształcona w otwartą firmę handlową (OHG) w 1978 roku, Helmut Claas dołączył jako osobiście odpowiedzialny partner. W trakcie przekształcenia firmy w 1996 roku w spółkę komandytowo-akcyjną przeszedł z funkcji wspólnika zarządzającego na stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej i przewodniczącego rady akcjonariuszy.
r e k l a m a
W 2003 roku wykonał ważny krok dla przyszłości firmy: CLAAS przejął całą produkcję ciągników od Renault we Francji. W czasach gdy firmę prowadził Helmut Claas tworzono i rozbudowano zakłady produkcyjne w Rosji, USA i Chinach.
Polecany artykuł

Rosja eksportuje coraz więcej maszyn
W czerwcu 2009 roku Moskiewski Uniwersytet Goryaczkina nadał Helmutowi Claas tytuł profesora. Również w 2009 roku Republika Francuska podniosła Helmuta Claasa do rangi rycerza francuskiej Legii Honorowej, honorując w ten sposób jego zasługi jako pioniera współpracy francusko-niemieckiej. W listopadzie 2013 r. Helmut Claas został ostatecznie wprowadzony do Hall of Fame „American Equipment Manufacturers” (AEM). Ważnym wydarzeniem roku 2017 było przyznanie Medalu Diesla przez Niemiecki Instytut Wynalazczości.
Osobiste nagrody, takie jak honorowe obywatelstwo jego rodzinnego miasta Harsewinkel, Medal za Zasługi landu Badenia-Wirtembergia czy Order Zasługi francuskiego ministra rolnictwa uzupełniają jego życiową pracę.
Helmut Claas był przede wszystkim rolnikiem. Prowadził gospodarstwo we Wschodniej Anglii w Wielkiej Brytanii i często tam przebywał z żoną Eriką. Był bardzo szczęśliwy, że utrzymywał kontakt z okolicznymi rolnikami i bardzo dbał o gospodarstwo. Był także zapalonym myśliwym.
Długo też przygotowywał się do ciągłego rozwoju rodzinnej firmy, ponieważ kolejne pokolenie przejęło już odpowiedzialność w Grupie CLAAS. Jego córka Cathrina Claas-Mühlhäuser, jako przewodnicząca komitetu akcjonariuszy, teraz kieruje wszystkimi decyzjami i rozwojem odnoszącej sukcesy grupy przedsiębiorstw.
Śmierć Helmuta Claasa pozostawia lukę, której nie można zamknąć w świecie techniki rolniczej. Jego śmierć wywołuje głęboki smutek, nie tylko u rodziny i krewnych, ale także ponad 11 000 pracowników na całym świecie.
Źródło: www.claas-gruppe.com
Widziałeś już nasze video "Kiedy zainwestować w biogazownię? Zapraszamy na webinarium!"?
r e k l a m a
r e k l a m a