Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Znajdź swojego dealera z Agro7

Obrazek

Grudniowe spotkania grupy Agro7 z dilerami to już tradycja. Na uroczystej konferencji nagrodzono najaktywniejsze firmy w sprzedaży maszyn.

Jan Józefowicz8 grudnia 2018, 22:17
Warto się dobrze przyjrzeć zdjęciom, bo wśród nagrodzonych są firmy handlowe, które zaopatrują gospodarstwa w Państwa regionie. Mowa tu o sprzęcie produkowanym w Expom w Krośniewicach, z Metaltechu Mirosławiec, POM Augustów i Pomot Chojna.

Nastroje w branży maszyn rolniczych, a konkretnie producentów sprzętu, w dużym stopniu zależą od sytuacji gospodarczej kraju. Dlatego wzrost cen energii i surowców to główne powody, które sprawiają, że w przyszłym roku trzeba będzie więcej zapłacić za wyroby gotowe. Niektórzy wytwórcy mówili na konferencji o 6% podwyżkach.

Mijający rok nie był też łaskawy dla producentów, bo coraz trudniej zdobyć pracowników, co w konsekwencji wiąże się ze wzrostem kosztów pracy. Na pewno nie pomaga opieszała realizacja funduszy unijnych na zakup maszyn.

Z badania nastrojów w branży (marzec 2018 r.) PIGMiUR wskazuje, że "Zmniejszył się odsetek osób twierdzących, że w firmie, w której pracuję sprzedaż będzie lepsza niż przed rokiem. Obecnie twierdzi tak nieco ponad połowa ankietowanych, a jeszcze pół roku wcześniej ilość odpowiedzi pozytywnych na to pytanie wynosiła ponad 65%. Zwiększyła się ilość odpowiedzi neutralnych (wzrost z 24% do 38,18%). Niemal dokładnie taki sam odsetek firm jak pół roku wcześniej przewiduje, że sprzedaż będzie poniżej zeszłorocznego poziomu.

Są też jaskółki dobrych wieści, bo w niektórych obszarach udało się sprzedać dużo sprzętu na rozwój działalności usługowej, w tym choćby sieczkarni polowych.

oprac. jj
Fot. Józefowicz


1 z 6
Dilerzy nagrodzeni przez Expom Krośniewice

Dilerzy nagrodzeni przez Expom Krośniewice

2 z 6
Metaltech Mirosławiec wśród najlepszych dilerów

Metaltech Mirosławiec wśród najlepszych dilerów

3 z 6
POM Augustów wraz z nagrodzonymi dilerami

POM Augustów wraz z nagrodzonymi dilerami

4 z 6
Pomot Chojna i nagrodzeni dilerzy

Pomot Chojna i nagrodzeni dilerzy

5 z 6
Znajdź swojego dilera

Znajdź swojego dilera

6 z 6
Znajdź swojego dilera

Znajdź swojego dilera

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)