Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Znowu to zrobili! Uczniowie z Trzcianki najlepsi wśród młodych mechaników maszyn rolniczych

W ubiegłym roku wirtualnie, a w piątek 22 października już w tradycyjnej formule, podczas targów PGA, przedstawiciele trzcianeckiej szkoły rolniczej, Jakub Netter i Bartosz Grelka, zgarnęli pierwszą nagrodę w Mistrzostwach Młodych Mechaników Maszyn Rolniczych. W tyle pozostawili 19 duetów z całej Polski.

Jan Beba30 października 2021, 23:30

Finałową dwudziestkę tegorocznej edycji mistrzostw organizowanych przez V8 Team wyłoniły czerwcowe eliminacje, w których udział wzięło aż  XX dwuosobowych zespołów. Eliminacje odbyły się w trybie online. Zebrani w studiu eksperci i przedstawiciele firm partnerujących wydarzeniu kibicowali uczniom zgromadzonym przed ekranami komputerów w szkołach jak i zawodowcom. Dodajmy, że eliminacje zgromadziły rekordową liczbę 1640 drużyn z całej Polski walczących o finał w pięciu kategoriach: Młody Mechanik, Młody Mechanik Maszyn Rolniczych, Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych, Elektromobilni, Młody Lakiernik i Mechanik Zawodowy.

Po tym etapie późniejsi laureaci zajmowali drugie miejsce ustępując jedynie… kolegom z Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciacne, Kacprowi Piechocie i Jakubowi Szmytowi, którzy w tym roku bronili wywalczonego w ostatniej edycji tytułu.

Najlepsi w tym roku

Tytuł najlepszych mechaników trafił w ręce kolegów Jakuba N. i Bartosza, a Kacper i Jakub S. w finale zajęli oni szóstą lokatę. Nie zmienia to jednak faktu, że uczniowie tej wielkopolskiej szkoły znaleźli patent na zwyciężanie tych zawodów, co niewątpliwie jest też zasługą niestrudzonego opiekuna i nauczyciela przedmiotów zawodowych, Pawła Dudy.

Drugie miejsce podczas tegorocznych zawodów zajęli: Łukasz Szypulski i Damian Tekień z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach (woj. podlaskie) – 12. lokata w eliminacjach.

Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast Zygmunt Kusze i Patryk Liszka z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Szafera w Głubczycach (woj. opolskie), którzy w czerwcowych eliminacjach zajęli 5. miejsce. Gratulacje!

Uczniowie z pasją

- Wszyscy uczniowie, którzy biorą udział w konkursie należą do Kola Naukowego Rolników w naszej szkole. Mam więc do czynienia z młodzieżą z pasja, zainteresowaniem i doświadczeniem. Wtedy wystarczy ucznia dobrze pokierować, a nie do końca wbijać mu wiedzę – powiedział w rozmowie z naszą redakcją Paweł Duda, opiekun zwycięskiej drużyny. Jak zauważa, jako szkoła bierzemy udział w licznych konkursach, dlatego od samego początku przygotowujemy się , rozwiązujemy testy, często zapraszamy firmy i przedstawicieli z branży mechanizacyjnej, aby przeszkolić uczniów

- Jestem bardzo dumny z wszystkich moich uczestników mistrzostw. Cieszy, że starsi (Kacper i Jakub S.) wspierają młodszych kolegów i to pokazuje, że jesteśmy zespołem. Młodszy zespół, który wygrał na pewno docenia pomoc i wskazówki starszych kolegów.

Paweł Duda podkreśla, że organizacyjnie mistrzostwa młodych mechaników, to niesamowity show i super sprawa, szczególnie dla młodych adeptów mechaniki.1 z 9
Laureaci Mistrzostw Młodych Mechaników Maszyn Rolniczych z Grzegorzem Dudą - ambasadorem mistrzostw.

Laureaci Mistrzostw Młodych Mechaników Maszyn Rolniczych z Grzegorzem Dudą - ambasadorem mistrzostw.

2 z 9
Statuetki dla najlepszej ekipy Mistrzostw.

Statuetki dla najlepszej ekipy Mistrzostw.

3 z 9
Rozstrzygnięcie konkursu na scenie podczas targów PGA.

Rozstrzygnięcie konkursu na scenie podczas targów PGA.

4 z 9
Dwie drużyny młodych mechaników z ZSRCKU w Trzciance

Dwie drużyny młodych mechaników z ZSRCKU w Trzciance

5 z 9
Przyszli mistrzowie w trakcie konkurencji.

Przyszli mistrzowie w trakcie konkurencji.

6 z 9
W trakcie pierwszego dnia finałów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników poznaliśmy zwycięzców, m.in. w kategorii  maszyn rolniczych.

W trakcie pierwszego dnia finałów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników poznaliśmy zwycięzców, m.in. w kategorii maszyn rolniczych.

7 z 9
Przyszli mistrzowie w trakcie konkurencji.

Przyszli mistrzowie w trakcie konkurencji.

8 z 9
Pamiątkowe zdjęcie z opiekunem.

Pamiątkowe zdjęcie z opiekunem.

9 z 9
Już po mistrzostwach, uczniowie odebrali gratulacje od dyrektorki szkoły Izabeli Kałek.

Już po mistrzostwach, uczniowie odebrali gratulacje od dyrektorki szkoły Izabeli Kałek.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)