Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Zwinna ładowarka kołowa od JCB

Obrazek

W ofercie firmy JCB pojawiły się zupełnie nowe ładowarki kołowe. Mowa o modelu JCB 403 Afri.

Paweł Twardowski24 grudnia 2017, 06:38
W rolnictwie zawsze jest coś do załadowania czy podniesienia. W odpowiedzi na zapytania klientów, JCB stworzyło nową ładowarkę kołową przeznaczoną dla mniejszych gospodarstw. Kompaktowe wymiary sprzętu sprawią, że model 403 Agri dobrze poradzi sobie z pracami w ciasnych budynkach inwentarskich. Ale po kolei.

Do napędu wykorzystywany jest niewielki silnik Kubota o pojemności skokowej niespełna 1,5 l. Jednostka napędowa rozwija maksymalną moc 35,5 KM i dysponuje momentem obrotowym wynoszącym 92 Nm. 

Układ napędowy ładowarki to hydrostatyczna przekładnia marki Rexroth, która współpracuje z osiami napędowymi marki ZF. Mosty mogą być wyposażone w blokadę mechanizmów różnicowych, którą można załączyć mechanicznie lub elektrohydraulicznie. Takie wyposażenie podnosi walory użytkowe maszyny w ciężkim błotnistym terenie. Standardowo ładowarka może poruszać się z prędkością 20 km/h. W opcji oferowana jest przekładnia pozwalająca na rozpędzenie maszyny do 30 km/h.

Sercem układu hydraulicznego odpowiedzialnego za obsługę wysięgnika jest zębata pompa, której wydatek wynosi 40,5 l/min. Sam wysięgnik oferowany jest w dwóch wariantach. Pierwszy z nich pozwala na uniesienie ładunku na wysokość 2,6 m, drugi  charakteryzuje się wysokością podnoszenia 2,8 m.

Bez względu na to, który wysięgnik wybierzemy, sterowanie nim jest komfortowe. Producent w ładowarkach 403 Agri zastosował dżojstik, za pomocą którego obsługujemy nie tylko wszystkie funkcje wysięgnika, ale także możemy zmieniać kierunek jazdy. Ładowarka JCB 403 Agri dostępna jest w wersjach z ramą ochronną lub kabiną. W przypadku modelu z pełną kabiną wysokość sprzętu nie przekracza 2,2 m a szerokość przy zastosowaniu najwęższego ogumienie wynosi niespełna 1,1 m.
Fot. firmowe


1 z 2
Ładowarka kołowa JCB 403 Agri w wersji z kabiną.

Ładowarka kołowa JCB 403 Agri w wersji z kabiną.

2 z 2
Model 403 Agri w wersji bez kabiny (z ramą ochronną).

Model 403 Agri w wersji bez kabiny (z ramą ochronną).

Picture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)