Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

10 mld dolarów za glifosat

Obrazek

Firma Bayer cały czas musi bronić swojego produktu Roundup i zawartego w nim glifosatu. Odpieranie ataków może firmę dużo kosztować.

Jacek Daleszyński27 stycznia 2020, 08:56
Jak podała agencja prasowa Bloomberg przeciwko glifosatowi wpłynęło około 50 tys. pozwów. Wśród nich są takie, które oskarżają tą najpopularniejszą na świecie substancję chwastobójczą o wywoływanie raka, czemu firma stanowczo zaprzecza.

Reakcja na pierwsze pozwy zaraz po przejęciu Monsanto przez Bayer była taka, że akcje niemieckiego koncernu chemicznego poleciały dość ostro w dół. W ostatni piątek nastąpiło ich odbicie, a to za sprawą oświadczenia, że Bayer jest w stanie dogadać się w sprawie pozwów, co może kosztować firmę 10 mld dolarów. Przypomnijmy, że transakcja kupna Monsanto opiewała na około 60 mld dolarów.

Najpoważniejszą jak dotąd sprawą przeciwko firmie Bayer i glifosatowi była wygrana amerykańskiego ogrodnika, który oskarżała firmę o to, że jej preparat Roundup wywołał u niego raka (przypominamy o tym TUTAJ).

jd, fot. Daleszyński


Picture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)