Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

20. Jubileuszowe Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki

12.07.2018

Drukuj

20. Jubileuszowe Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki

Artykuł dostępny

Tematem przewodnim konferencji były nie tylko same Dożynki, ale także aktualne problemy związane z rolnictwem i obecną sytuacją na polach. – Mamy za sobą bardzo trudny ubiegły rok. Sporo zboża zostało na polu. To dotyczyło głównie północy i zachodu województwa wielkopolskiego i Archidiecezji. Niestety w tym roku susza, która dość mocno doskwiera rolnikom, dotknęła właściwie tych samych terenów. W zeszłym roku właściciele tych upraw zmagali się z wodą, w tym roku z klęską suszy. Ci ludzie doskonale rozumieją, co znaczy ludzka niemoc w przyrodzie – mówił ks. Sławomir Grośty, proboszcz parafii św. Mikołaja w Krobi, Kanonik Gremialny Kapituły Kolegiackiej w Szamotułach i Archidiecezjalny Duszpasterz Rolników.

r e k l a m a– Nasi rolnicy oprócz tego, że zajmują się uprawą zbóż, z czym się wiążą właśnie dożynki, mają w sobie także duży niepokój związany z chorobą ASF, która dotyka stada trzody chlewnej, chorobą z którą jeszcze nigdy się nie mierzyliśmy w Polsce - tak poważną i groźną dla zwierząt... […] Niestety może ona poważnie wstrząsnąć nie tylko naszym rolnictwem, ale całą gospodarką kraju – dodał duchowny.

W czasie konferencji został przedstawiony dokładny program dożynkowy:

  ag

Polecany artykuł

Rynek zbóż: stawki na krajowym rynku w dół

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek zbóż: stawki na krajowym rynku w dół

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii