Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

20. Jubileuszowe Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki

Obrazek

Dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego odbyła się konferencja prasowa z udziałem Marszałka Województwa Wielkopolskiego - Marka Woźniaka, ks. Sławomira Grośtego, Czwartego Zastępcy Prezydenta - Jędrzeja Solarskiego oraz rzecznika prasowego - Anny Parzyńskiej-Paschke, zapowiadająca jubileuszowe w tym roku Dożynki Wielkopolskie.

Aleksandra Galus12 lipca 2018, 14:24
Tematem przewodnim konferencji były nie tylko same Dożynki, ale także aktualne problemy związane z rolnictwem i obecną sytuacją na polach. – Mamy za sobą bardzo trudny ubiegły rok. Sporo zboża zostało na polu. To dotyczyło głównie północy i zachodu województwa wielkopolskiego i Archidiecezji. Niestety w tym roku susza, która dość mocno doskwiera rolnikom, dotknęła właściwie tych samych terenów. W zeszłym roku właściciele tych upraw zmagali się z wodą, w tym roku z klęską suszy. Ci ludzie doskonale rozumieją, co znaczy ludzka niemoc w przyrodzie – mówił ks. Sławomir Grośty, proboszcz parafii św. Mikołaja w Krobi, Kanonik Gremialny Kapituły Kolegiackiej w Szamotułach i Archidiecezjalny Duszpasterz Rolników.

– Nasi rolnicy oprócz tego, że zajmują się uprawą zbóż, z czym się wiążą właśnie dożynki, mają w sobie także duży niepokój związany z chorobą ASF, która dotyka stada trzody chlewnej, chorobą z którą jeszcze nigdy się nie mierzyliśmy w Polsce - tak poważną i groźną dla zwierząt... […] Niestety może ona poważnie wstrząsnąć nie tylko naszym rolnictwem, ale całą gospodarką kraju – dodał duchowny.

W czasie konferencji został przedstawiony dokładny program dożynkowy:

  ag


Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)