Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Zróżnicowany pogodowo weekend

Obrazek

Kwiecień jest bardziej „atrakcyjny” pogodowo, od „nudnego” marca, kiedy niemal każdego dnia powtarzały się przygruntowe przymrozki, a w wielu miejscach kraju stacje pogodowe wykazały opad 0,0 mm. Także drugi kwietniowy weekend ma kilka „niespodzianek”.

Janusz Biernacki8 kwietnia 2022, 10:48
Kwiecień, zgodnie z przysłowiem: … „plecień”… , zaktywizował się zjawiskami meteorologicznymi. Kilka dni temu oglądaliśmy w centralnej i zachodniej Polsce burze pyłowe, w wielu częściach kraju odnotowano pierwsze od kilkudziesięciu dni opady, niestety niezbyt obfite, a nadchodzące dni przyniosą lokalne opady śniegi i burze oraz silny wiatr w niemal całej Polsce (patrz mapa zagrożeń; źródło: IMGW).
Zgodnie z przewidywaniami synoptyków IMGW, dzisiaj (piątek) wiatr ze średnią prędkością 55–70 km/godz. i porywami do 90 km/godz. wystąpi w całym kraju, a umiarkowane opady śniegu spodziewane są w południowo-zachodnim pasie woj. dolnośląskiego.
W sobotę, mieszkańcy woj. małopolskiego, podkarpackiego i południowo-wschodnich rejonów woj. lubelskiego powinni spodziewać się burz, z ich groźnymi konsekwencjami, tj. porywami wiatru przekraczającymi 100 km/godz.
Niedziela i poniedziałek przyniosą natomiast w prawie całej Polsce, ochłodzenie, z temperaturą powietrza w dzień na poziomie 1–2°C. Bardzo prawdopodobne są także przygruntowe przymrozki, dochodzące do –5°C, zwłaszcza w obniżeniach terenu.
[bie]


Picture of the author
Autor Artykułu:Janusz Biernacki
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)