Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Agro Akademia startuje już jutro

Obrazek

Agro Akademia BASF 2017 to IV już edycja wspólnego projektu, w ramach którego w tym roku organizowanych jest 14 konferencji zimowych odbywających się w styczniu i lutym oraz 11 warsztatów polowych w maju.

dr Maria WalerowskaJacek Daleszyński9 stycznia 2017, 14:59

W tym roku na spotkaniach poruszany będzie temat m.in. skutków i ewentualnych możliwości zapobiegania wymarznięciom, które obserwowaliśmy często w poprzednich sezonach. Duży nacisk położony będzie na właściwe prowadzenia łanu – w tym uzyskaniu jego właściwej architektury– oraz możliwości wykorzystania precyzyjnych metod i sprzętu do tego celu.

Ważnym, praktycznym zagadnieniem poruszanym na spotkaniach będzie kwestia monitorowania pól, kiedy należy je wykonywać i jaki sprzęt jest do tego niezbędny. Prelegenci będą podkreślać na co zwracać uwagę i jak interpretować informacje uzyskane na polu. Te wszystkie tematy znajdą się w prezentacjach ekspertów reprezentujących partnerów projektu. Poza tym będzie mozna posłuchać o nowościach i najnowszych technologiach z zakresu środków ochrony roślin (BASF), nawozów dolistnych (ADOB), odmian roślin uprawnych (LG) oraz maszyn i urządzeń rolniczych (John Deere). Na koniec każdej konferencji przewidziany jest wykład i dyskusja z ekspertami z redakcji „top agrar Polska”.

Agro Akademia BASF to przedsięwzięcie edukacyjne, bazujące na współpracy partnerów z różnych segmentów rynku rolniczego: Limagrain (nasiona), ADOB (nawozy dolistne), BASF (środki ochrony roślin) oraz John Deere (nowoczesne maszyny rolnicze). W roku 2017 do grona partnerów dołączył również miesięcznik „top agrar Polska” jako partner medialny i merytoryczny.

Poniżej lokalizacje i terminy spotkań styczniowych i lutowych:

 • 10 stycznia – Tarnowo Podgórne
 • 11 stycznia – Kolesin k. Babimostu
 • 12 stycznia – Wągrowiec
 • 16 stycznia – Stargard Szczeciński
 • 17 stycznia – Rymań
 • 18 stycznia – Słupsk
 • 19 stycznia – Bydgoszcz
 • 23 stycznia – Prószków k. Opola
 • 24 stycznia – Namysłów
 • 25 stycznia – Niemcza
 • 26 stycznia – Legnica
 • 30 stycznia – Gniew
 • 31 stycznia – Bielsk Podlaski
 • 1 lutego – Zamość.


Szczegółowy plan zimowych konferencji znajduje się na stronie www.akademiabasf.pl.

mwal, jd, fot. Walerowska1 z 2
Uczestnicy podczas jednej z konferencji w ramach Agro Akademii.

Uczestnicy podczas jednej z konferencji w ramach Agro Akademii.

2 z 2
Uczestnicy podczas jednej z konferencji w ramach Agro Akademii.

Uczestnicy podczas jednej z konferencji w ramach Agro Akademii.

Picture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)