Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Agrorewolucje – technologia i merytoryka rolnictwa

Obrazek

Po dwóch edycjach programu Agrorewolucje przyszedł czas na podsumowanie. Cykl programów obejmował prowadzenie plantacji w 3 różnych gospodarstwach pod okiem youtuberów.

Jacek Daleszyński1 czerwca 2022, 14:17

Agrorweolucje to projekt 3 firm: Ciech, Grupy Azoty i Intermag. Uprawy, w których prowadzeniu doradzali Grzegorz Bardowski, Michał Kulecki "Kula" i Mateusz Nowacki "Rolnik NIEprofesjonalny" to kukurydza, pszenica i rzepak. Doradztwo zaczyna się od zbioru przedplonu, po zasiew uprawy, jej ochronę, nawożenie i zbiór. Druga seria programu obejmowała 17 odcinków, materiały spoza kulis oraz teledysk z udziałem youtuberów.

Poza opieką merytoryczną nad uprawami program pokazuje też życie prywatne rolników i m.in. ich pasje, jak paralotniarstwo czy konie, którymi interesowali się uczestnicy poprzednich edycji.  

Trzeci sezon startuje

Do programu może zgłosić się każdy rolnik wypełniając formularz zgłoszeniowy, do którego dołączyć należy film, maksymalnie 5 minut, o swoim gospodarstwie. To wszystko będzie analizowane pod kątem tego, które z gospodarstw wymagają wsparcia i merytorycznej wiedzy. Spośród wszystkich zgłoszeń wybrane zostaną 3 gospodarstwa. Każdy z wybranych uczestników otrzyma produkty od firm – pomysłodawców Agrorewolucji, czyli nawozy dolistne, doglebowe i środki ochrony roślin. Zgłoszenia do programu można przesyłać do 12 czerwca 2022 r.

Szczegóły odnośnie do programu i składania zgłoszeń znaleźć można pod adresem www.agrorewolucje.pl.

jd, fot. KalinowskiPicture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)