Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Aplikacja dla programu azotanowego

Obrazek

W Krajowej Stacji Chemiczno-Rolniczej trwają ostatnie prace adaptacyjne dotyczące aplikacji INTER-NAW, która ma być dostępna już w marcu i ułatwić rolnikom przestrzeganie i bezpieczne stosowanie programu azotanowego.

Janusz Biernacki17 lutego 2022, 15:35
Aplikacja INTER-NAW ma być udostępniona bezpłatnie przez stronę internetową KSCh-R: www.schr.gov.pl już w marcu, a za kilka miesięcy będzie rozszerzona o moduł dotyczący produkcji zwierzęcej oraz zaleceniami nawozowymi obejmującymi stosowanie siarki. Będzie można z niej korzystać za pośrednictwem komputera, tabletu i telefonu komórkowego.
Aplikacja będzie pozwalała m.in. na:
  • właściwe sporządzenie planu nawożenia azotem oraz dla pozostałych makroskładników, tj. P, K, Mg, a także zarządzanie gospodarowaniem CaO, w tym regulację odczynu gleby
  • prowadzenie ewidencji nawożenia azotem
  • bilansowanie nawożenia N, P, K, Mg, w tym sygnalizację o możliwym przekroczeniu dawki 170 kg/ha dla nawozów naturalnych
  • zapoznanie się z najnowszymi zaleceniami w zakresie wapnowania
  • prowadzenie racjonalnego nawożenia mikroelementami oraz dobór nawozów i ich dawki stosowania
  • konsultację z ekspertem Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej.
[bie]


Picture of the author
Autor Artykułu:Janusz Biernacki
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)