Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Azoty przejmują Compo Expert

Obrazek

Przejęcia w sektorze agro to domena nie tylko światowych gigantów chemicznych. Z takim zjawiskiem mamy też do czynienia w Polsce.

Jacek Daleszyński27 listopada 2018, 09:46
Nasz największy krajowy producent nawozów mineralnych Grupa Azoty (na zdjęciu zakład w Kędzierzynie) uzyskał we wrześniu br. zgodę niemieckiego, austriackiego i tureckiego urzędu antymonopolowego na przejęcie 100% akcji firmy Compo Expert za blisko miliard złotych (226,6 mln euro). Wczorajszy komunikat prasowy mówi o przejęciu przez GA 25 tys. udziałów stanowiących właśnie 100% kapitału zakładowego w spółce Goat TopCo GmbH z siedzibą w Münster, w Niemczech – właściciela Compo Expert. Niemiecka firma zajmuje się produkcją wyspecjalizowanych nawozów, przeznaczonych m.in. dla sadownictwa, ogrodnictwa, rolnictwa i terenów zielonych.

- Nasze zaangażowanie w segment nawozów specjalistycznych jest odpowiedzią na zmiany  w otoczeniu rynkowym. Transakcja przejęcia Compo Expert wpisuje się w strategię zakładającą wzmacnianie pozycji Grupy Azoty wśród liderów rozwiązań dla rolnictwa. Przejęcie Compo Expert otwiera też przed Grupą nowe możliwości dywersyfikacji działalności biznesowej, przy równoległym pozyskaniu wysoko innowacyjnej technologii i know-how oraz rozwiniętej sieci dystrybucji. Grupa od wielu lat planowała uzupełnienie portfolio o produkty specjalistyczne. Ta transakcja pozwoli jej rozszerzyć znacząco bazę klientów o producentów bardziej wymagających roślin – powiedział dr Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty.

jd, fot. Grupa Azoty


Picture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)