Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Burze piaskowe szaleją na polach. A to dopiero początek…

Obrazek

Prawie w całej Polsce szaleją silne wiatry. Zaczęły się już w Wielkanocny Poniedziałek, ale dziś dokuczają już niemal wszędzie. Rolnicy załamują ręce, bo te prądy powietrzne tylko potęgują skutki suszy. Ale w najbliższych dniach może być jeszcze gorzej…

Bartłomiej Czekała23 kwietnia 2019, 14:48
Na polach coraz większa susza. Od tygodni brakuje konkretnych opadów deszczu. Owszem, zdarzały się przelotne opady po kilka milimetrów, ale wilgoć w takich warunkach błyskawicznie parowała. Rośliny ozime i jare wołają o wodę, a wiele nowych zasiewów nie ma szans na szybkie wschody, jeżeli nie pojawi się zbawienny deszcz.

Sytuacja jest dramatyczna, bo perspektywy na obfite opady deszczu są w najbliższych dniach marne. Mało tego, synoptycy przestrzegają przed gwałtowną zmianą pogody w najbliższy weekend. Do Polski ma wtedy wtargnąć fala gorącego powietrza znad Afryki, która przyniesie wzrost temperatur do nawet 27 st. Celsjusza w dzień oraz ogromne ilości pyłu saharyjskiego.

A tymczasem szalejące nad Polską wiatry już powodują burze piaskowe i wiry powietrzne, które wywiewają z pól wiele cennych składników.

Poniżej publikujemy zdjęcia i filmy, które rolnicy (i nie tylko) publikują w mediach społecznościowych.
Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)