Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Corteva Agriscience – nowy globalny gracz wchodzi na rynek

Obrazek

Nie tak zupełnie nowy, bo składa się z firm dobrze znanych naszym rolnikom – Dow Agroscience, DuPont i Pioneer. Nowe produkty, substancje aktywne i nowoczesne cyfrowe technologie wkraczają na rynek. 

Dorota Kolasińska23 października 2018, 16:43
– Jesteśmy liderami i działamy odważnie. Odwaga jest potrzebna przy tak dużych inwestycjach, jak chociażby wprowadzenie na rynek nowej substancji aktywnej, to koszty rzędu 300 mln. dolarów – mówi Andrzej Paluch, dyrektor krajowy w Corteva Agriscience w Polsce.
Nazwa firmy Corteva pochodzi od słów „core”, oznaczającego serce, rdzeń ziemi i „teva”, które wywodzi się jeszcze ze starożytności i oznacza naturę. 

– Corteva Agriscience po połowie zajmie się środkami ochrony roślin i nasiennictwem, ale dodatkowo wzbogacimy ofertę o nowoczesne cyfrowe technologie. Na świecie zajmujemy się sprzedażą nasion 10 roślin uprawnych. W Polsce będzie ich trochę mniej – mówił Jean-Philippe Riffat, dyrektor ds. marketingu i handlu na Europę środkową i zachodnią. 

A więc … Corteva Agriscience, Dział Rolniczy DowDuPont wkracza do akcji – połączenie nasiennictwa, środków ochrony roślin i innowacyjnych cyfrowych technologii to dopiero początek, bo w przyszłości oferta wzbogaci się o wiele innych produktów. W czerwcu 2019 r. Corteva Agriscience stanie się niezależną spółką. Na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z gigantycznym graczem, bo globalna sprzedaż spółek w 2017 r. wyniosła 14,3 mld dolarów. 

– Nowo utworzoną markę Coreva Agriscience wyróżniają dorobek trzech wiodących firm w branży rolniczej, solidny dział ekspertów, technologii, innowacji i badań, możliwości rozwojowe, dbałość o środowisko naturalne oraz współpraca z polskimi spółkami i instytucjami – mówi Andrzej Paluch. 

Susza go nie rusza

Nikogo nie trzeba już przekonywać, o tym, że nasiona kukurydzy i ich odmiany firmy Pioneer opanowały Polskie pola – zarówno odmiany kiszonkarskie, jak i ziarnowe. 

– Pioneer jest obecnie największym dostawcą nasion kukurydzy wszystkich odmian w Polsce – mówił Przemysław Szubstarski, dyrektor ds. marketingu firmy Corteva Agriscience. 

Każdy z produktów oferowanych przez nowo powstałą spółkę jest dostosowany do warunków pogodowych, glebowych i klimatycznych różnych regionów Polski. Dzięki badaniom udało się stworzyć odmiany kukurydzy mieszańcowej odpornej na suszę np. Optimum AQUAmax. 

W portfolio Corteva Agriscience znajdą się nasiona i inokulanty firmy Pioneer. Między innymi 26 odmian kukurydzy (ziarno,kiszonka,B), 22 + 4 odmiany rzepaku (długosłome, SDH, CL, P, SOSR), 4 odmiany słonecznika i 9 inokulantów. 

Środki ochrony roślin 

Corteva Agriscience wprowadza na rynek produkty oparte na nowej formule, nowych substancjach czynnych, na które szkodniki są szczególnie wrażliwe. Do najnowszych należą Isoclast Active, Inatreq Active (produkt fermentacji bakterii, naturalny, do walki z septoriozą), Arylex Active, Lumiposa (zaprawa nasienna, silna w walce ze śmietką przy odmianach hybrydowych), ale również Zorvec. 

Zorvec to substancja czynna, która chroni bulwy przed zarazą ziemniaczaną. Wyróżnia ją przede wszystkim krótki, trzydniowy okres karencji, nie ma nawet śladowych pozostałości środka w bulwach, ale także chroni łodygę – wymieniał zalety substancji czynnej Przemysław Szubstarski. 

Arylex, natomiast to nowy aktywny składnik herbicydów, dostępny w ofercie Dow Agroscience od ponad roku (Pixxaro), teraz będzie na rynku dostępny jako Arylex, posiada niezwykle szerokie spektrum zwalczania chwastów w zbożach. 

W przyszłym roku do portfolio wejdzie także preparat o nazwie Spiretoran, który jest pochodną obecnego na rynku insektycydu o nazwie Spintor. Spiretoran to również nowa substancja aktywna, oparta jest na preparacie po fermentacji bakteryjnej cukrów (trzcina cukrowa). Preparat będzie można wykorzystywać w uprawach organicznych. 

Cyfrowe technologie

Na rynek wejdą również trzy nowe, ale wykorzystywane już w innych krajach, cyfrowe technologie do zarządzania gospodarstwem, wyceny ziemi, oceny jej potencjału oraz wspomaganie obrotu. 

„Pryskane – nie szkodzi”  

Firma angażuje się także w akcje informacyjne dla konsumentów, które uświadamiają jakie korzyści płyną ze stosowania ŚOR, ale również w ochronę środowiska, m.in. zbieranie i zagospodarowanie opakowań po ŚOR, a także w kampanii „Bezpieczna Uprawa”. 

W związku z tym, że stale z listy ŚOR znikają niektóre pozycje, trzeba w te miejsca wprowadzać nowe. Bogate już portfolio produktów trzech, znanych firm zostanie uszczuplone o starsze preparaty, a w zamian na rynek wejdą zupełnie nowe produkty, bardziej nowoczesne, dostosowane do obecnie panujących warunków środowiska i grasujących w roślinach uprawnych szkodników.
Corteva Agriscience zapewne odniesie sukces, patrząc na renomę z jaką firmy podążają w pojedynkę. 


dkol 1 z 4
Przemysław Szubstarski, Corteva Agriscience

Przemysław Szubstarski, Corteva Agriscience

2 z 4
Jean-Philippe Riffat, Corteva Agriscience

Jean-Philippe Riffat, Corteva Agriscience

3 z 4
Andrzej Paluch, Corteva Agriscience

Andrzej Paluch, Corteva Agriscience

4 z 4
Paweł Trawiński, Corteva Agriscience

Paweł Trawiński, Corteva Agriscience

Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)