Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Dni pola Agrochestu w Siedlcu

Obrazek

Stadnina Koni w Iwnie, niedaleko Poznania znana jest koneserom jeździectwa  z tego, że kręcono tutaj przed laty kultowy już serial Karino. Do kilku lat na polach stadniku w miejscowości Siedlec odbywają się Dni pola firmy Agrochest.

Tomasz Czubiński1 czerwca 2018, 12:59
Tegoroczna auta w Wielkopolsce nie sprzyjała oziminom, szczególnie rzepakowi. Już jesienią trudno było go zasiać. Pod koniec kwietnia szybko zakwitł i po około tygodniu zakończył tę fazę. Nie rokuje do niestety dobrych plonów.

- Trzeba pokazywać jak jest na polu a nie jak niektóre firmy niszczyć poletka pokazowe, na których pogoda odcisnęła swoje piętno - powiedziała podczas otwarcia dr Joanna Cybulska Augustyniak z firmy Agrochest. Komentowała w ten sposób stan plantacji. Mimo to zboża wyglądały całkiem przywozicie jak na tegoroczne warunki. Warto zauważyć że nie tylko rzepak ma przyspieszona wegetację.

- W tym roku zboża kwitną dobre 7-10 dni prędzej niż w inne lata. Odbije się to z pewnością na plonie, gdyż nie zbudowały dostatecznej masy wegetatywnej, z której pod koniec wegetacji czerpane są asymilaty do nalewania ziarna - powiedziała dr Zuzanna Sawinska z UP w Poznaniu zaproszona do omawiania stanu zbóż.

Suche warunki i prowadzona na polach ochrona  spowodowały, że pszenica była zdrowa. Jednak w zależności od warunków, w razie opadów zabieg na kłos będzie potrzeby. Dotychczas na polu zastosowano w terminie T1 4 kwietnia Stiff 250 EC (trineksapak etylu) 0,35 l/ha + Antywylegacz 725 SL (CCC) 0,5 l/ha + Duett Star (fenpropimorf + epoksykonazol) 0,6 l/ha + Priaxor (piraklostrobina + fluksapyroksad) 0,5 l/ha + stymulator C-weed 50R 0,5 l/ha + surfaktatnt Kompan Plus 0,075 l/ha + kondycjoner wody Aqua Plus 0,1%.

W drugim zabiegu na liść flagowy 21 maja zastosowano Opera Max (piraklostrobina + epoksykonazol) 1,2 l/ha + Hunter 400 SC (dimetoat na szkodniki) 0,5 l/ha + nawóz dolistny Universal Plus 3 kg/ha + kondycjoner wody Aqua Plus 0,1%.

Na kłos planowana jest mieszanina fungicydu Kosa 250 EW (tebukonazol) 0,5 l/ha + nawóz dolistny Agro Amino 1,5 l/ha.

Galeria z Dni Pola
tcz


Picture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)