Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Euralis i Caussade to już nowa spółka

Obrazek

Fuzji w branży agro ciąg dalszy. Tym razem porozumienie o połączeniu podpisały 2 firmy nasienne.

Jacek Daleszyński21 października 2020, 11:02
Projekt połączenia spółek Euralis Semences i Caussade Semences Group rozpoczął się w lipcu 2019 r. Zarządy firm 19 czerwca zatwierdziły umowę o połączeniu. Zaczęła ona obowiązywać 1 września 2020 r. Nowo powstały podmiot o nazwie Lidea będzie miał obrót szacowany na 350 mln euro i dołączy do pierwszej dziesiątki globalnych firm produkujących nasiona roślin polowych. Połączenie obu spółek nie obyło się oczywiście bez kontroli organów ochrony konkurencji z krajów zainteresowanych, m.in. Francji, Rumunii, Ukrainy i Rosji.
Połączenie firm pozwoli na zwiększenie i tak już sporych nakładów na badania i rozwój, na które obecnie przeznacza się rocznie 31 mln euro. Jak podkreślają Philippe Saux i Pierre Flye Sainte Marie, dyrektorzy odpowiednio Euralis i Caussade, fuzje w branży chemicznej i nasiennej ostatnio nabrały rozpędu, więc naturalnym krokiem było połączenie spółek z tego samego kraju, o podobnym profilu produkcji i zapleczu infrastrukturalnym. Dla obu spółek ważne są m.in. innowacje i rozwój, a połączenie umożliwi jeszcze większe nakłady w tym zakresie. Docelowo Lidea chce stać się liderem w hodowli niektórych gatunków rolniczych nie tylko we Francji, ale w całej Europie.
Nowa spółka Lidea w liczbach przedstawia się następująco: 2 tys. pracowników, 8 zakładów produkcyjnych + 1 budowany w Rosji, 17 stacji badawczych w Europie i 45 tys. ha przeznaczonych pod produkcję nasienną w 5 krajach.

jd, fot. Daleszyński


Picture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)