Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Ferenc Kornis: Jak zbudować odpowiednią strukturę gleby przy oszczędnej uprawie?

Jednym z ekspertów obecnych na VII Forum Rolników i Agrobiznesu i sesji: Uprawa i technika był Ferenc Kornis z niezależnej firmy doradczej N.U. Agrar.

Aneta Lewandowska11 grudnia 2022, 08:00

Ferenc Kornis zajmuje się głównie uprawą soi i słonecznika oraz zagadnieniami fitopatologicznymi. Jest odpowiedzialny za doradztwo w Austrii i na Węgrzech. Jego obszar doradztwa obejmuje także Europę Południową i Wschodnią. W swoim wykładzie mówił o utrzymaniu i poprawie struktury gleby w taki sposób, żeby był on efektywny i jednocześnie jak najbardziej ekonomiczny.

Redaktor Jacek Daleszyński pytał eksperta m. in. o to, jak dbać o strukturę gleby i czy koniecznym jest, żeby rolnicy korzystali z wielu maszyn do uprawy.

– Widzimy, jak ekstremalnie zmienia się klimat. Mamy suche sezony, czasem bardzo mokre, więc potrzebujemy bardzo elastycznych systemów uprawy gleby. Dlatego też raz będziemy potrzebować pługa, raz siewnika do siewu bezpośredniego lub na przykład grubera, uprawiającego tylko w pionie. Dobrze by było, gdyby w przyszłości rolnicy mieli wszystkie maszyny, żeby reagować na sytuacje i wybierać odpowiedni system uprawy.

Zobacz wywiad i dowiedz się, co ekspert N.U. Agrar mówi o kosztach uprawy, odpowiednich maszynach, międzyplonach i o strukturze gleby!


Ferenc Kornis będzie jednym z prelegentów na naszych seminariach uprawowych w styczniu 2023 roku!


seminaria uprawowe top agrar polska 2022Picture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)