Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Gdzie przekroczony został próg 5°C? Aktualizacja mapki nawożenia!

Obrazek

Pojawiły się regiony, gdzie średnia dobowa temperatura powietrza przeszła przez próg 5°C. Jest on przypisany pozostałym uprawom, czyli roślinom jarym. W których powiatach i miejscowościach można już stosować nawozy azotowe pod uprawy jare?

Patrycja Bernat27 lutego 2023, 10:06
Mapy wraz z wykazami powiatów, w których nastąpiło przejście średniej temperatury powietrza przez wyznaczone progi, publikowane są codziennie na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej www.agrometeo.imgw.pl w zakładce: Kryterium wcześniejszego terminu nawożenia.

Według mapy nawozy azotowe w uprawach jarych można stosować w następujących powiatach i miejscowościach:

Woj. Dolnośląskie:
  • bolesławiecki,
  • legnicki,
  • świdnicki (dolnośląskie)
  • Legnica.

Czytaj także: Gdzie można już stosować azot w oziminach? 100 powiatów i miejscowości!


Bernat Patrycja
źródło: IMGW
Fot:


Picture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)