Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

I Ogólnopolskie Targi Ziemniaczane

Obrazek

Po wyborze nowych władz i częściowej reorganizacji, Stowarzyszenie Polski Ziemniak organizuje
I Ogólnopolskie Targi Ziemniaczane. 

Janusz Biernacki13 kwietnia 2023, 10:00
Jak deklarują przedstawiciele SPZ, to oddolna inicjatywa, która ma zapoczątkować cykliczną, coroczną imprezę targową, zorganizowaną przez branżę ziemniaczaną i dla tej branży. Ma to być impreza skupiona wyłącznie na ziemniaku i odzwierciedlać potrzebę, jaką wielu przedstawicieli tego sektora rolnictwa czuło od kilku lat.
I Targi Ziemniaczane odbędą się 30–31 sierpnia 2023 r. w Gronowicach, gmina: 46–282 Lasowice Wielkie, woj. opolskie. Gospodarzem tego wydarzenia będzie rolnik, Pan Gerhard Nowak, prezes spółki Pol-Las. Po raz pierwszy od lat na jednej imprezie mają zaprezentować się wszystkie aktywnie działające w Polsce hodowle ziemniaka, zarówno krajowe, jak i zagraniczne. Zaplanowane są także pokazy polowe pracy maszyn, ciągów transportowych, urządzeń sortowniczych i załadunkowych oraz odmianowe poletka doświadczalne firm, zajmujących się ochroną i nawożeniem ziemniaka.
Wybory zarządu
Ważne kroki organizacyjne wyprzedzające to wydarzenie zostały już poczynione – 21 lutego br. w miejscowości Pikutkowo odbyły się bowiem wybory nowego Zarządu Stowarzyszenia Polski Ziemniak, po tym, jak dr Wojciech Nowacki, twórca oraz członek zarządu SPZ od 2002 r. złożył rezygnację.
W trakcie Walnego Zgromadzenia członkowie Stowarzyszenia podziękowali dr Nowackiemu za dotychczasową działalność, a w uznaniu jego dotychczasowej pracy i stworzenie jednej z największych organizacji ziemniaczanych w Europie, mianowano go Honorowym Prezesem Stowarzyszenia Polski Ziemniak.
Po przeprowadzonym głosowaniu powołany został również nowy zarząd:
  • prezesem Zarządu SPZ został Kamil Maniak – dyrektor zarządzający firmy Omnivent
  • wiceprezesem Stowarzyszenia został Andrzej Ostrowicz – założyciel firmy BUGAJ, która zajmuje się ziemniakami od blisko trzydziestu lat.
Nowymi członkami zarządu zostali:
  • Michał Dąbrowski – specjalista od uprawy ziemniaka w firmie PROCAM
  • Wanda Gwara – dyrektor Pionu Kontraktacji i Skupu w Przedsiębiorstwie Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A.
  • Agnieszka Płotka – dyrektor operacyjno-finansowy, członek zarządu AGRICO Polska oraz przewodnicząca sekcji nasiennej PIN
  • Karol Piekutkowski – Menadżer Farmy w firmie @Farm Frites Poland Dwa
  • Marcin Piekarski – specjalista działu sprzedaży Hodowli Ziemniaka Zamarte.
Kolejne szczegóły tej nowej inicjatywy branży ziemniaczanej udostępniane będą sukcesywnie na stronie internetowej: www.targi.polskiziemniak.pl
Kontakt: +48 668 834 987; e-mail: biuro@polskiziemniak.pl
[bie]


Picture of the author
Autor Artykułu:Janusz Biernacki
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)