Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Intermag inwestuje w centrum badań

Obrazek

Intermag to jeden z najwiekszych w polsce dostawców nawozów dolistnych a ostatnio takze dodatków paszowych.

Tomasz Czubiński15 października 2015, 15:52

Prezes spółki Intermag Hubert Kardasz poinformował o rozpoczęciu realizacji nowego projektu. Jego celem jest opracowanie i wdrożenie do produkcji nowych produktów agrochemicznych. Oparte będą one na tzw. ligandach ulegających biodegradacji oraz innych naturalnych związkach stymulujących odporność roślin. Ich zastosowanie będzie możliwe w integrowanej produkcji roślin, jako uzupełnienie chemicznych środków ochrony roślin. Wartośc budżetu tego projektu wynosi około 11 mln zł, z czego 60% pochodzić będzie z dofinansowania Programu Operacyjnego Innowacyjny Rozwój. W związku z projektem w firmie powstanie nowoczesne centrum badań roślin z komorami wegetacyjnymi, umożliwiającymi kontrolowane warunki wzrostu, a nawet symulację wiatru.
Firma wprowadza też na rynek nowe produkty. Jednym z nich są nawozy mikroelementowe w postaci stałej, zawierające  chelaty. Innowacyjna jest w nich forma użytkowa. Są to produkowane w nowo otwartej instalacji suszarkowej produkty w postaci ultragranulatu. Ultragranula złożona jest z wielu drobniejszych granulek zbitych w większy agregat. Dzięki temu produkt nie rozpyla się podczas sypania, a gdy dostanie się do wody, szybko rozpuszcza się. W tej formie oferowane są: Mikrochelat Zn – 15%, Mikrochelat Cu – 15%, Mikrochelat Mn – 13% i Mikrochelat Fe – 13%.1 z 9
Nowoczesna sterownia.

Nowoczesna sterownia.

2 z 9
Hala produkcyjna.

Hala produkcyjna.

3 z 9
Hala produkcyjna.

Hala produkcyjna.

4 z 9
Linia pakująca.

Linia pakująca.

5 z 9
Hala produkcyjna.

Hala produkcyjna.

6 z 9
Gotowe produkty.

Gotowe produkty.

7 z 9
Gotowe produkty.

Gotowe produkty.

8 z 9
Hala magazynowa.

Hala magazynowa.

9 z 9
Hala magazynowa.

Hala magazynowa.

Picture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)