Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

IOR ma oficjalnie nowego dyrektora

Obrazek

Instytut Ochrony Roślin – Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu ma od 28 marca nowego dyrektora. Został nim profesor Roman Kierzek.

Tomasz Czubiński30 marca 2022, 11:28

Profesora Romana Kierzka – nowego dyrektora IOR nasi Czytelnicy znają doskonale. Od wielu już lat jest autorem wielu artykułów publikowanych na naszych łamach na temat zwalczania chwastów. Podczas ostatniego Forum Rolników i Agrobiznesu był jednym z zaproszonych przez nas prelegentów. Wygłosił wówczas referat pt. Efektywna i bezpieczna ochrona upraw – Jak chronić rośliny, by uzyskać efekt na polu i akceptację konsumentów.

Na stanowisko dyrektora profesora powołał, zgodnie z zapisami ustawy o instytutach branżowych, wicepremier – minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Wcześniej nasz ekspert pełnił funkcję pełniącego obowiązki dyrektora, a od 2017 r. był zastępcą dyrektora ds. naukowo-badawczych.

– Ostatnie pół roku było czasem wytężonej pracy, ale również obserwacji i analizy, w jakim kierunku powinien zmierzać instytut, jakie aspekty jego działalności powinny być szczególnie rozwijane, na przykład w kontekście strategii Europejskiego Zielonego Ładu – powiedział nowy dyrektor. Wynika to z konieczności radzenia sobie polskiego rolnictwa ze zmianami legislacyjnymi oraz wyzwaniami, jakie stawia zmieniający się klimat oraz z sytuacji geopolitycznej. Ochrona roślin jest jednym z warunków zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego.

Dr hab. Roman Kierzek – prof. IOR – PIB w Poznaniu zawodowo zajmuje się kwestiami zwalczania chwastów i techniki ochrony roślin. Przez kilka lat zajmował stanowisko kierownika Zakładu Herbologii w IOR. Jego rozprawa habilitacyjna z 2012 r. dotyczyła reakcji roślin jednoliściennych na herbicydy w zależności od techniki opryskiwania i właściwości cieczy użytkowej.

tczPicture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)