Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Jak bezpiecznie pracować ze środkami ochrony roślin? Rusza Akademia PSOR

O zdrowiu i bezpiecznej pracy nigdy za wiele. Z tego założenia wyszło Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin i uruchamia „Akademię PSOR”, czyli cykl filmów poświęcony bezpiecznej pracy ze środkami ochrony roślin.

Kamila Szałaj11 sierpnia 2020, 16:43
Jak nie dać się nabrać na podróbki? Jak pryskać, by było bezpiecznie? Po co oddawać zużyte opakowania? To pytania, na które warto znać odpowiedzi. Dlatego Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin zamierza w tych tematach szkolić rolników i uruchamia „Akademię PSOR”.

Będzie to cykl czterech filmów szkoleniowych, z których rolnicy dowiedzą się: 
  • jak kupować środki ochrony roślin, aby nie stracić plonu, pieniędzy i odbiorców?
  • jak dbać o zdrowie swoje i bliskich w trakcie pracy ze środkami ochrony roślin?
  • jak nie wyrzucić żywej gotówki do kosza (wraz z opakowaniami po środkach ochrony roślin)?
  • jak mówić o rolnictwie i stosowaniu środków ochrony roślin w świecie mediów społecznościowych?

- Poruszymy ważne tematy dotyczące nielegalnych środków ochrony roślin, zbiórki opakowań czy odpowiedniej odzieży ochronnej. Chcemy też edukować rolników, jak mają mówić o środkach ochrony roślin do konsumentów - wyjaśnia w rozmowie z nami Aleksandra Mrowiec z PSOR. 

Filmy będzie można obejrzeć na następujących kanałach:

- Na razie będą to cztery filmy publikowane z częstotliwością co tydzień. Jednak nie zamierzamy na tym poprzestać. Dlatego już w następnym roku planujemy poruszać bardziej szczegółową tematykę, np. kwestię ochrony wód czy skażeń miejscowych - mówi nam Aleksandra Mrowiec z PSOR. 

ksz

Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)