Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Jak chronić uprawy przed sarnami i jeleniami?

Obrazek

Przed nami jeszcze okres zasiewów gatunków ciepłolubnych, jak chociażby soja czy słonecznik, które bez wątpienia są łakomym kąskiem dla zwierzyny. Gospodarując na terenie o dużym udziale lasów, warto się zastanowić nad dodatkowym zabezpieczeniem przed zgryzaniem. Jak chronić uprawy przed sarnami i jeleniami?

Tomasz Czubiński29 kwietnia 2023, 13:00
W tym celu można zastosować preparat Trico, który zawiera tłuszcz owczy. Producent zaleca jego stosowanie w słoneczniku i soi od momentu wytworzenia przez rośliny 2 liści do początku kwitnienia. Zalecana dawka preparatu to 15 l/ha, a w sezonie można go zastosować do 4 razy w odstępach 7-14 dni.

100% skuteczności bez fitotoksyczności

Preparat ma działać odstraszająco przez zapach i smak. Producent zapewnia 100-proc. Skuteczność po pierwszym roku, bez efektu fitotoksyczności na młodych roślinach. Preparat nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o temperaturę, jednak po zabiegu przez 24 godziny nie powinno padać. Poza rolniczym preparat ma też szerokie zastosowanie w leśnictwie do ochrony młodych nasadzeń czy w winorośli. Dystrybuowany jest przez Agrosimex, a jego cena to 775 zł brutto za 10 l.

fot. Shutterstock


Picture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)