Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Jakie rośliny uprawiać, aby zarobić?

Obrazek

Wielu rolnikom spędza sen z powiek pytanie: jakie rośliny uprawiać, aby z jednej strony zarobić, a z drugiej utrzymać glebę w dobrej kulturze i ułatwić sobie, np. walkę z niektórymi uciążliwymi chwastami.

dr Maria Walerowska31 grudnia 2016, 14:39

Uproszczone płodozmiany rzepaczano-zbożowe (głównie z dużym udziałem w strukturze pszenicy ozimej) stosowane przez wiele lat poczyniły spustoszenie w glebie. Wprawdzie jeszcze jakiś czas temu wydawało się, że warto eksploatować ponad miarę glebę intensywną uprawą pszenicy jakościowej, bo można było uzyskać za ziarno jakościowe dobrą cenę. Jednak w ostatnim czasie wysokie koszty i nakłady na tę uprawę nie pokrywają, lub prawie pokrywają zyski ze sprzedaży. Pojawia się zatem pytanie: jak ustawić płodozmian i jakie rośliny uprawiać, aby zarobić?

Trudno oczywiście na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć, bo wszystko zależy od specyficznych warunków każdego gospodarstwa. Jest jednak kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę. Poruszy m.in. je na naszych styczniowych seminariach nasz ekspert – niezależny doradca agrotechniczny – dr Hansgeorg Schönbberger. Nie zabraknie czasu na pytania i dyskusje. Zapraszamy serdecznie! Wolnych miejsc ubywa, a liczy się kolejność zgłoszeń! 

Tym razem spotkamy się z Wami w styczniu 2017 r. aż w 4 lokalizacjach:

  • 10 stycznia – Lublin;
  • 11 stycznia – Opole;
  • 12 stycznia – Poznań;
  • 13 stycznia – Ostróda.


Naszym ekspertem będzie jak zwykle niezależny doradca agrotechniczny dr Hansgeorg Schönberger z NU Agrar. Podczas spotkań omówi on m.in. problemy minionego i obecnego sezonu agrotechnicznego, przedstawi zalecenia agrotechniczne na wiosnę w rzepaku ozimym i zbożach ozimych.

Ze względu na duże zainteresowanie naszych Czytelników uprawą kukurydzy, przewidzieliśmy również temat dla nich. Nasz ekspert skupi się na zabiegach agrotechnicznych, które zapewniają maksymalizację plonu w każdych warunkach uprawy, także w latach trudnych, kiedy występują anomalie pogodowe.

Dla naszych Prenumeratorów (z ważną kartą) koszt udziału w seminariach to 30 zł, natomiast dla wszystkich osób nie mających prenumeraty i firm będzie to 150 zł. Więcej szczegółowych informacji o lokalizacjach i mapy dojazdu znajdziecie na bieżąco naszej stronie www.topagrar.pl, a także w grudniowym wydaniu naszego miesięcznika.

Już dzisiaj możecie się zapisywać na nasze seminaria wybierając dogodną formę:

We wszystkich lokalizacjach wykłady zaczynamy o godz. 9:00, ale rejestracja zaczyna się już od godz. 8:00.  Picture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)