Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Jednolite wzory paszportów roślin w UE

11.10.2017

Drukuj

Jednolite wzory paszportów roślin w UE

Artykuł dostępny

Stosowne przepisy są zawarte w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie środków ochronnych przeciwko agrofagom (Reg. 2016/2031)). Nowe zapisy prawa, odnoszące się m.in. do zasad wydawania paszportów roślin, zakładają ujednolicenie wzorów paszportów roślin, które będą obowiązywały na obszarze całej UE. Obecnie w Komisji Europejskiej (KE) trwają prace nad przepisami wykonawczymi do ww. rozporządzenia 2016/2031, które określają także proponowane wzory paszportów.

r e k l a m a

W ramach prac legislacyjnych od 29 września do 27 października 2017 r. przeprowadzane są ponadto ogólnoeuropejskie konsultacje społeczne, w ramach których zainteresowane podmioty, np. producenci, dystrybutorzy, stowarzyszenia, grupy producenckie mogą zgłaszać swoje uwagi do proponowanych przez KE rozwiązań prawnych oraz wzorów dokumentów.   bie

Źródło: www.piorin.gov.pl

Polecane dla Ciebie:

article icon

Soja też może chorować

Zamów wersję premium

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii