Zaloguj
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Już 6. października finał konsultacji PPSS – planu przeciwdziałania skutkom suszy

Zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące planu przeciwdziałania skutkom suszy (PPSS). Inicjatywa ta była poprzedzona półrocznymi konsultacjami przeprowadzonymi w każdym województwie, które trwały od 15 sierpnia 2019 r. do 15 lutego 2020 r.

Janusz Biernacki18 września 2020, 09:11
PPSS jest krajowym, strategicznym dokumentem planistycznym dla gospodarki wodnej w Polsce. Na jego podstawie prowadzone są i będą działania, których celem jest minimalizowanie skutków suszy. Jednym z jego zadań było zorganizowanie otwartych, ogólnopolskich konsultacji społecznych. W kraju odbyło się 15 tego typu spotkań, a ich zwieńczeniem jest zaplanowana na jesień ogólnopolska konferencja „Stop suszy!”. Jej efektem ma być przyjęcie PPSS jako rozporządzenia wydanego przez ministra, w którego gestii jest m.in. zarządzanie gospodarką wodną kraju.

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej zaprasza na ogólnopolską konferencję Stop suszy!, która odbędzie się 6 października 2020 r. Ze względu na stan epidemiczny i bezpieczeństwo uczestników, debata zorganizowana będzie w trybie online. Szczegóły dotyczące rejestracji i innych spraw organizacyjnych – na FB oraz na stronie www.stopsuszy.pl
[Źródło: stopsuszy.pl; oprac bie]

Picture of the author
Autor Artykułu:Janusz Biernacki
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ