Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Już wkrótce Krajowe Dni Ziemniaka!

Obrazek

To już XXVI Krajowe Dni Ziemniaka. Impreza ta miała swoje wzloty i upadki. Od kilku lat wydaje się, że dźwignęła się, jak Feniks z popiołów. Tym razem odbędzie się ona na Mazurach.

dr Maria Walerowska18 sierpnia 2019, 11:36

XXVI Krajowe Dni Ziemniaka odbędą się w dniach 23–25 sierpnia w Siemiątkach koło Nidzicy w woj. warmińsko-mazurskim. Jest to specjalistyczna branżowa impreza wystawienniczo-targowa, a zarazem szkoleniowa. Głównym organizatorem jest Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin Oddział w Boninie. W tej edycji współorganizatorem wydarzenia jest także Centrala Nasienna w Nidzicy, w tym roku również rolę współorganizatora wzięło na siebie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Impreza skierowana jest do rolników i firm sektora rolnego i spożywczego związanego z produkcją oraz przetwarzaniem ziemniaków.

W części edukacyjnej organizowane są seminaria szkoleniowe, demonstracja kolekcji odmian ziemniaka oraz fachowe konsultacje. Na 11-hektarowym polu zaprezentowanych zostanie m.in. 120 odmian ziemniaków. Znajdą się także poletka pokazujące efektywność różnych systemów nawożenia oraz ochrony ziemniaka. Taka impreza nie może się odbyć bez pokazu pracy maszyn – zwiedzający będą mogli zobaczyć m.in. zbiór, sortowanie, przeładowywanie, sadzenie, a także odkamienianie

Więcej informacji i szczegółowy program imprezy znajdziecie na stronie:

https://krajowedniziemniaka-ihar.plPicture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)