Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Kolejna broń do walki z kiłą kapusty

Obrazek

Fungilitic to biologiczny preparat w skład którego wchodzi szczep mikroorganizmów Paenibacillus polymyxa dcf. Niemodyfikowany genetycznie produkt, oferowany przez firmę Mr Green, wykazuje działanie ochronne przed chorobotwórczymi grzybami, bakteriami, nicieniami glebowymi oraz kiłą kapusty.

Janusz Biernacki5 czerwca 2016, 07:55


Produkt może być stosowany w uprawie: warzyw, drzew i krzewów owocowych, kwiatów doniczkowych i uprawianych w gruncie czy do mineralizacji resztek pożniwnych. Zdaniem producenta powoduje on także intensywniejszy wzrost roślin, lepsze ich ukorzenienie, silniejsze kwitnienie, utrzymuje uprawy w dobrej kondycji zdrowotnej, udostępnia uprawom azot w formie pokarmowej. Użyźniona dzięki zastosowaniu środka gleba umożliwia roślinom również pobieranie składników pokarmowych z form dla nich wcześniej niedostępnych. Ostatecznie podnosi się urodzajność gleby,powodując zwiększenie plonów oraz poprawę ich jakość i wartości odżywczej.

Działanie preparatu Fungilitic ma charakter fizyczny. Zawarte w preparacie żywe mikroorganizmy wytwarzają wokół systemu korzeniowego biofilm – barierę chroniącą rośliny przed chorobotwórczymi patogenami.

Preparat ma formę koncentratu do rozcieńczenia z wodą. Zalecany jest do stosowania zapobiegawczo i interwencyjnie, w każdym okresie wegetacji roślin. Nadaje się też do zabezpieczenia gleby przed siewem lub sadzeniem roślin oraz do zaprawiania nasion.
Najkorzystniej jest stosować środek w dni dżdżyste i pochmurne, przy średniej temperaturze dobowejponiżej 10°C. Zalecana częstość opryskiwania upraw to 2–3 zabiegi w sezone, w dawce na hektar 2 l/100 l wody. Preparat nie wymaga okresu karencji.  bie
Źródło:www.mrgreen.turio.plPicture of the author
Autor Artykułu:Janusz Biernacki
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)