Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Limagrain sposoby na suszę

Wprawdzie epidemia koronawirusa zdominowała ostatnio wszystkich myśli, jednak dla rolników zdecydowanie większym problemem tej wiosny są przymrozki i pogłębiająca się susza. Zwłaszcza, że aktualnie trwają siewy kukurydzy. Firma LG ma propozycje dla rolników, aby zminimalizować skutki suszy.

dr Maria Walerowska22 kwietnia 2020, 15:47
– W przypadku kukurydzy będzie to zaprawa Starcover z biostymulatorem. Z jednej strony wpływa ona korzystnie na wschody roślin, ułatwiając i przyspieszając je nawet mimo niskich temperatur. Dodatkowo pozytywnie wpływa na rozwój systemu korzeniowego, co jest ważne, aby rośliny lepiej przetrwały okres suszy – mówi Mariusz Koczara, dyrektor Limagrain Polska i pełnomocnik zarządu.

Kolejnym rozwiązaniem jest serwis Hydraneo, dla klientów, którzy zakupili nasze odmiany kukurydzy. Wspomaga on decyzje w warunkach suszy. Jest to aplikacja powiązana z zaleceniami odmianowymi i agrotechnicznymi dopasowanymi do indywidualnych warunków każdego pola. Po wprowadzeniu informacji z zakresu historii pola, wczesności odmian, danych klimatycznych, glebowych i agronomicznych aplikacja ustala ryzyko suszy i dobiera do uprawy najwłaściwsze odmian, a także sugeruje najbardziej optymalny termin siewu.

Doradztwo przez telefon i Internet


– Faktycznie, nie jesteśmy teraz w stanie dotrzeć wszędzie osobiście, mając na uwadze bezpieczeństwo zarówno naszych doradców, jak i naszych klientów. Nie zmienia to faktu, że jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi klientami, przede wszystkim telefonicznym i mailowym. Aktywnie działamy także na portalach społecznościowych – mówi Mariusz Koczara. Póki co siewy roślin jarych, a przede wszystkim kukurydzy i dostępność materiału siewnego nie była zagrożona. Nie zakładam także problemów z dostępnością większości odmian na kolejny sezon, chyba że spowodowanych problemami z reprodukcja na skutek suszy, nie tylko w kraju, ale także w Europie. Jesteśmy firmą międzynarodową i trudno mi dziś przewidzieć, jakie tam będą obostrzenia. Na dzień dzisiejszy jestem dość spokojny, ponieważ udało nam się stworzyć bufory na sezon siewów ozimin, tzn. zbóż i rzepaku – uspokaja dyrektor Limagrain Polska.

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak sytuacja z koronawirusem odbija się na firmach hodowlano-nasiennych oraz o tym czy zabraknie materiału siewnego, a także jaką receptę na suszę ma dla rolników firma LG, obejrzyjcie koniecznie wywiad z Mariuszem Koczarą, dyrektorem Limagrain Polska i pełnomocnikiem zarządu.


Picture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)