Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Nadciąga deszczowy front

Obrazek

IMGW ostrzega – nadciąga deszczowy front. Obejmie większą część Polski. Szczególnie zagrożone są południowe rejony kraju.

Janusz Biernacki13 października 2020, 14:45
Deszcze, które nie spadły w sezonie letnim chcą nadrobić statystyki. Część z nich wystąpią w Polsce w najbliższych dwóch dniach. IMGW wydał właśnie ostrzeżenie o dość intensywnych i intensywnych opadach deszczu. W tym czasie największe opady, rzędu 50–70 mm, wystąpią na obszarze: Zgorzelec – Kalisz – Tarnów. W rejonach tych przewiduje się nawet osiągnięcie przez rzeki stanów alarmowych – przekroczenie poziomów koryt i rozlanie się wody na okoliczne tereny. Dotyczy to niektórych odcinków m.in. rzek: Orla, Kaczawa, Strzegomka, Stobrawa, Oława, Mała Panew, Kłodnica, Liswarta, Górna Odra, czy Prosna (patrz mapa – źródło IMGW).

Na pozostałym, objętym ostrzeżeniem obszarze, opady będą mniej intensywne, ale o charakterze ciągłym, trwającym po kilka godzin. W niemal całym kraju, poza południowo-wschodnimi województwami, obniży się też temperatura, w ciągu dnia może nie przekroczyć 10°C. Opadom będą także towarzyszyły silne wiatry, wiejące z kierunku północnego, w porywach z prędkością ponad 75 km/godz.
[bie]


Picture of the author
Autor Artykułu:Janusz Biernacki
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)