Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Nauczyciele odpowiedzieli na słowa ministra rolnictwa. Pozbierali truskawki rolnikowi za… darmo

Dwa tygodnie temu minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski w wywiadzie dla radia RMF FM zaapelował  m.in. do nauczycieli, by wspomogli rolników i poszli pracować w pole. Na te słowa odpowiedzieli nauczyciele z Środy Wielkopolskiej, którzy pomogli jednemu z rolników pozbierać truskawki całkowicie za darmo!

Bartłomiej CzekałaKamila Szałaj7 czerwca 2020, 12:47
Podczas tamtego wywiadu Minister przypomniał, że wystąpił kilka dni wcześniej z apelem do Polaków o pomoc rolnikom przy zbiorach.

 - Wystąpiłem z apelem do Polaków, którzy pozostają bez pracy, nie mają prawa do zasiłku, czy też do młodzieży lub nauczycieli, którzy nie będą pracowali, żeby przez te kilka-kilkanaście dni popracowali u rolników - powiedział minister w RMF FM.

W tym miejscu dziennikarz RMF FM dopytał, czy minister zachęca nauczycieli, by poszli zbierać truskawki i czereśnie u rolników.

- Każdy, kto pozostaje bez pracy powinien tej pracy szukać – odpowiedział Ardanowski.

Na te słowa ministra odpowiedzieli nauczyciele z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Hipolit” ze Środy Wielkopolskiej. W miniony weekend postanowili pomóc jednemu z okolicznych rolników w zbiorze truskawek. Za swoją pracę nie chcieli żadnego wynagrodzenia.

„Nauczyciele Hipolita w ostatni weekend czynnie odpoczywali od ciężkiej pracy zdalnej z uczniami🙂 W ramach prac społecznych z zachowaniem wszelkich środków ostrożności pomagali plantatorowi truskawek z powiatu średzkiego zbierać ten wspaniały owoc 🍓🍓🍓 Nauczyciel to jednak zdolna bestia o wielu twarzach. Można❓❓❓ Można❗️❗️❗️Nauczyciele Hipolita pozdrawiają nauczycieli z całej Polski😍” – czytamy na profilu szkoły na Facebook’u.

Ciekawe czy w ich ślady pójdą pedagodzy z innych placówek oświatowych.

Fot. Anna Jaśkowiak/FB CKZiU Hipolit


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)