Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Nawozy z naturalnych kopalin

Obrazek

Firma K+S Kali Gmbh jest producentem nawozów potasowych oraz siarkowo-magnezowych pochodzących z naturalnych złóż i wydobywanych już od ponad 100 lat.

3 marca 2014, 15:13

Konferencja prasowa zorganizowana w Niemczech 27 lutego 2014 r. rozpoczyna kampanię pod szyldem „Oryginalne – naturalne i w pełni rozpuszczalne”, która dotyczy oferowanych przez firmę nawozów.
Firma posiada 7 kopalni w Niemczech, z których pochodzą m.in. kizeryt i sól potasowa. Zapotrzebowanie na magnez i potas, szczególnie w naszej strefie klimatycznej jest na tyle duże, że pojedyncza kopalnia wydobywa nawet 30 tys. ton surowca dziennie. Firma zajmuje się też produkcją dla branży medycznej, spożywczej oraz dla sektora żywienia zwierząt. Wszystkie produkty, łącznie z nawozami, bazują na tych samych składnikach, różnią się jednak przede wszystkim czystością.
Ponad połowę całkowitego wydobycia stanowi chlorek potasu, który używany jest jako surowiec do produkcji nawozów i w innych działach produkcyjnych. Blisko 40% sprzedaży stanowią nawozy specjalistyczne, takie jak granulowany kizeryt (siarczan magnezu) oraz stosowany dolistnie EpsoTop (siedmiowodny siarczan magnezu).
W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na oferowane przez firmę składniki nawozowe planuje ona otworzyć nową kopalnię w Kanadzie w miejscowości Legacy. Zakładana na 2017 r. wielkość produkcji z tamtejszego złoża ma wynieść 2 mln ton.
Na dzień dzisiejszy firma posiada w ofercie 8 produktów zawierających potas lub siarczan magnezu przeznaczone dla różnych upraw, także dla tych nietolerujących chlorków.
jdWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)