Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Niechemiczna broń przeciwko stonce

Naukowcy ciągle poszukują nowych rozwiązań, które pomogłyby ograniczyć stosowanie chemii lub wręcz ją zastąpiły. Swój udział w tym zakresie ma firma Renaissance BioScience z USA.

Jacek Daleszyński19 listopada 2021, 15:18
Testy nowej technologii bioinsektycydów na bazie RNA firmy Renaissance BioScience wykazały obiecujące wyniki w zwalczaniu stonki ziemniaczanej. Wykazały one 98,3-proc. śmiertelność larw (doświadczenie na zdjęciu).

Bazą do produkcji preparatu są drożdże. Proces ich produkcji jest stosunkowo tani, a znalezienie dostawcy nie sprawia kłopotu. Ma to sprawić, że prace nad jego udoskonalaniem mają toczyć się szybko.

Badacze podkreślają, że stonka ziemniaczana ma nieograniczone wręcz możliwości wytwarzania odporności na powszechnie stosowane przeciwko niej insektycydy. Jest to groźne dla największych światowych producentów ziemniaka, jakimi są Chiny i Indie.

jd, fot. Daleszyński, Renaissance BioSciencePicture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)