Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Niełatwe oszczędzanie na azocie. Rolniczy temat, odc. 7

W tym roku szczególnie odczuwamy koszty nawożenia ze względu na drogie nawozy azotowe i nawet ci rolnicy, którzy kupili je w zeszłym roku zastanawiają się, czy sypać pełne dawki.

Jacek Daleszyński24 marca 2022, 15:27

Można oczywiście pokusić się o oszczędności. Do tego jednak trzeba wiedzieć, ile azotu mamy w glebie, jakie stanowisko pozostawia przedplon i ile azotu mamy do dyspozycji z nawozów naturalnych. Warto też uwzględnić bobowate, które znajdują się w płodozmianie, bo te zasymilowany azot atmosferyczny z jednej strony same zużywają, ale część dostępna jest dla rośliny następczej.

To są jednak działania na następne lata. Teraz będziemy mogli ratować się np. nawożeniem nalistnym azotem, choć tą drogą nie dostarczymy dużej ilości tego składnika. Czy są jeszcze inne sposoby na zaoszczędzenie na najdroższym dziś składniku? Wysłuchaj rozmowy z naszym gościem w programie „Rolniczy temat”.


Więcej informacji o produkcie firmy Corteva znajdziesz TUTAJ

Nie znasz jeszcze top agrar Polska? Zamów bezpłatny egzemplarz na próbę prosto do Twojego domu!


Picture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)