🔔 Letnia promocja - prenumerata za 1 zł
   

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Nowa wersja totalnego herbicydu w ofercie CIECH

30.04.2021

Drukuj

Nowa wersja totalnego herbicydu w ofercie CIECH

r e k l a m a

Zwalczanie szerokiej palety chwastów herbicydami nieselektywnymi w szczególnych momentach upraw polowych to dość powszechna praktyka rolników w wielu krajach świata. Również w Polsce jest szeroko stosowana. Od tego sezonu nasi producenci oraz rolnicy z Grecji, a w najbliższym czasie także z wielu innych państw globu, będą mogli skorzystać z nowego produktu – herbicydu totalnego Halvetic, którego s.cz. jest glifosat, wyprodukowanego w technologii BGT (Batter Glyphosate Technology) i oferowanego przez firmę CIECH Sarzyna.

– Technologia BGT pozwala na obniżenie o 50% dawki glifosatu w środkach ochrony roślin – mówił na konferencji Wojciech Babalski, prezes CIECH Sarzyna (patrz foto.). Nowy produkt dobrze wpisuje się w europejski „Zielony Ład”, strategię, zakładającą zmniejszenie do 2050 r. wpływu produkcji rolnej na klimat.

Więcej szczegółów o tym innowacyjnym produkcie przedstawił Jacek Skwira, dyrektor Marketingu Strategicznego i Zarządzania Portfelem Produktów w CIECH Sarzyna (na zdjęciu poniżej).
– Nasz nowy herbicyd, z niższą zawartością s.cz., przy zachowaniu pełnej suteczności, to gotowy do użycia produkt. Nie wymaga dodatku adiuwantów, ani siarczanu amonu – podkreślił ekspert. Skuteczność produktu, wg firmowych badań jest zauważalna po 7–10 dniach, a po 3 tyg. następuje całkowite zamieranie zwalczanych roślin.