Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Od czwartku zmiany w pogodzie – nadciągają opady

Obrazek

Od czwartku czekają nas zmiany w pogodzie. Wystąpią opady deszczu, którym lokalnie towarzyszyć będą burze. Na kilka dni poprawią one zapewne uwilgotnienie gleby. Skorzystają z nich późne odmiany ziemniaka i buraka. Kukurydza w ograniczonym zakresie i tylko w rejonach z dobrą kondycją fizjologiczną roślin.

Janusz Biernacki6 września 2022, 17:35
Od czwartku IMGW przewiduje duże zmiany w pogodzie. Wystąpi wzrost zachmurzenia i opady, także z burzami, w przeważającej części południowo-zachodniej Polski (patrz mapa; źródło IMGW). Synoptycy instytutu wydali bowiem dla tych obszarów ostrzeżenie 1-stopnia, o możliwości wystąpienia tych zjawisk meteorologicznych. Tego dnia najgroźniej będzie w centralnym pasie, biegnącym od zachodu po wschodnią granicę Polski, gdzie może spaść od 30 do 50 mm wody (30–50 l/m2), a prędkość wiatru w porywach przekroczy 72 km/godz. Lokalnie należy liczyć się także z opadami gradu.
W piątek zachmurzenie, opady oraz burze w podobnym nasileniu przemieszczą się do województwa mazowieckiego i lubelskiego, a w sobotę wystąpią także w woj. warmińsko-mazurskim i podlaskim. Oczekiwany wzrost uwilgotnienia gleby przyda się wegetującym jeszcze uprawom ziemniaka, buraka oraz przygotowaniu pól pod zasiewy jęczmienia ozimego i rzepaku.
[bie]


Picture of the author
Autor Artykułu:Janusz Biernacki
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)