Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Opolskie: Zabiegi chwastobójcze i odżywki na uprawach

Padające od początku maja deszcze opóźniły wykonanie niektórych zabiegów na uprawach, zwłaszcza w zbożach i zasiewach buraków. Pewnie środki stosowane w czasie kwietniowej suszy nie zadziałały. Teraz rolnicy mają pełne ręce pracy, aby nadrobić stracony czas.

31 maja 2019, 14:43
Na Opolszczyźnie rolnicy stoją przed nie lada wyzwaniem. Wszystko za sprawą intensywnych deszczy, które opóźniły wykonanie niektórych zabiegów. Wiele obaw mają przede wszystkim hodowcy kukurydzy, która nie rośnie, a dodatkowo jest blada i słaba.

- Kukurydza obecnie jest anemiczna, boimy się pryskać żeby nie dobić jej resztek – przyznaje Piotr Groehl, rolnik z Ziemnic Małych.

Również zabieg oprysków buraka cukrowego jest znacznie spóźniony ze względu na skalę opadów w tej części Polski. Co po niektórzy musieli się też zmierzyć z madą nadodrzańską, która po intensywnych opadach uniemożliwia wjazd na pole.

- U nas w gospodarstwie siejemy 5 ha buraków. Opryski herbicydowe zostały już prawie zakończone. Robiliśmy już 3 zabiegi na dwuliścienne, teraz będziemy się przygotowywać do zabiegu na jednoliścienne. Na dniach będzie wysiewana saletra amonowa. W tym roku mogę przyznać, że buraki są ładne – relacjonuje Denis Dembczak z Wróblina.

ZOBACZ CAŁY FILM!

Tekst i zdjęcia: dr Mariusz Drożdż


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)