Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Pierwszy dzień seminarium uprawowego w Poznaniu!

 

Wielkopolska nie zawiodła frekwencją. To nie zaskoczenie, gdyż rolnictwo w tym rejonie Polski stoi na wysokim poziomie, a rolnicy są spragnieni wiedzy i informacji, zwłaszcza w odniesieniu do bieżących zagrożeń na polu, a tych także w tym sezonie nie brakuje.

Janusz Biernacki12 stycznia 2023, 12:10

Wczesne jesienne przymrozki, śniegi i mrozy już w pierwszej dekadzie grudnia, okresowe ocieplenia spowodowały zróżnicowaną wysokość upraw polowych, pojawiły się pierwsze oznaki chorób oraz… skłonność do wylegania wyrośniętych łanów, zwłaszcza jęczmienia ozimego.

O przyczynach tych zdarzeń polowych mówił na otwierającym wykładzie prof. Hansgeorg Schönberger z firmy N.U. Agrar. Wskazał, że jednym z ich powodów są zmiany klimatyczne. Nie bez znaczenia są także błędy polowe, np. zbyt gęsty lub głęboki siew, brak stosowania regulatorów wzrostu, czy ochrony fungicydowej. Ekspert wskazał także, że zbyt wybujałe rośliny są silniej narażone na wymarzanie.

Więcej szczegółowych zaleceń na nowy sezon w uprawie zbóż i rzepaku opublikujemy w lutowym wydaniu „top agrar Polska”.

[bie]

Picture of the author
Autor Artykułu:Janusz Biernacki
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)