Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Platform Specialty Products przejmuje Arystę

Obrazek

 

Platform Specialty Products razem z funduszem inwestycyjnym Permira przejmuje firmę Arysta LifeScience.

31 października 2014, 11:52

Transakcja opiewa na sumę 3,51 mld USD, z zastrzeżeniem zgody organu regulacyjnego, kapitału obrotowego oraz innych obwarowań.

Platform Specialty Products to międzynarodowy koncern zajmujący się produkcją specjalistycznych środków chemicznych (szerokiej gamy chemikaliów) i świadczeniem usług technicznych. Te specjalistyczne chemikalia i procesy tworzą produkty, które sprzedawane są w branży elektronicznej, metalurgicznej, tworzyw sztucznych, firm graficznych, oraz wydobycia ropy na morzu i przemysłu wiertniczego.

Po zakończeniu procesu przejęcia Arysta LifeScience zostanie połączona z pozyskanymi wcześniej: Agriphar i Chemtura CropSolutions. Połączona firma będzie prowadzona jak zintegrowane przedsiębiorstwo chemii rolniczej ze sprzedażą wysokości ok. 2,1 mld USD istanie się dziesiątą firmą co do wielkości w branży.

Obecny Prezes Arysta LifeScience, Wayne Hewett, będzie szefem nowej firmy. 

Z połączenia sił z firmami Agriphar i Chemtura wynikają bezpośredniekorzyści. Będziemy mogli zaoferować klientom pełną gamę biostymulatorów, środków ochronyroślin i zapraw nasiennych. Wzmocnimy także naszą pozycję w najważniejszych geograficznie obszarach, takich jak Europa Zachodnia i Afryka Północna – mówi nowy prezes. Przewidywany czas zakończenia transakcji to pierwszy kwartał 2015.

 

mwWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)