Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Pogoda znów pokrzyżowała plany rolnikom. Deszcze przerwały żniwa na Opolszczyźnie

Pogoda przerwała żniwa na Opolszczyźnie. W niektórych rejonach województwa rolnikom został dzień dobrej pogody do skończenia zbiorów pszenicy. Inni dopiero zaczęli.

10 sierpnia 2021, 13:52
Ze względu na to, że deszcze padają punktowo, niektórym rolnikom udało się po przeschnięciu łanów wjechać na pole, aby kontynuować zbiory. Na dobrych ziemiach plony są bardzo dobre, ale jest duże ryzyko, że po ustąpieniu opadów jakość ziarna się pogorszy. 

- Na razie idzie dość płynnie. Uwijamy się, bo mamy strach przed nagłą zmianą pogody. Meteorolodzy ciągle przepowiadają jakieś anomalia. Najbardziej obawiam się gradu, bo już go przeżyłem i straty w uprawach były ogromne – mówi Piotr Groehl, rolnik z Zimnic.

O przebiegu żniw na Opolszczyźnie rozmawialiśmy także z Kazimierzem Morawcem – rolnikiem z Byczyny, Jackiem Krzywniakiem – rolnikiem z Dziergowic oraz Ryszardem Taturą z firmy Agropol z Baborowa.

Zachęcamy do oglądania!

Tekst i zdjęcia: dr Mariusz Drożdż


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)