Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Pogotowie polowe: Jak w suszy odchwaszczać kukurydzę?

Siewy kukurydzy nabierają tempa, choć niektórzy rolnicy mają je już za sobą lub dopiero przed sobą. Jedno jest pewne – mimo suszy kukurydzę trzeba odchwaścić. Jak to zrobić skutecznie przy tak poważnych niedoborach wody podpowiada dr Łukasz Sobiech z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

dr Maria Walerowska17 kwietnia 2020, 20:20

Doglebowo czy nalistnie? Jeśli doglebowo to przedwschodowo czy nalistnie? Jaką substancję wybrać? Jak wzmocnić działanie chwastobójcze herbicydów? Pytań jest wiele. Jedno jest pewne, nie tylko susza ogranicza zabiegi herbicydami, ale także silne wiatry i przymrozki… Na ile dni przed spodziewanym przymrozkiem lub ile dni po przymrozku można wykonać zabieg chwastobójczy?

Te i wiele innych wątpliwości rozwiewa w najnowszym odcinku Pogotowia polowego mój gość – dr Łukasz Sobiech z UP w Poznaniu. Nasz ekspert zaproponuje także ciekawą alternatywę odchwaszczania kukurydzy w warunkach niedoborów wody, a mianowicie strategię tzw. dawek dzielonych w zabiegach nalistnych. Zapraszam do oglądania!

ZOBACZ KOLEJNY ODCINEK POGOTOWIA POLOWEGO!Picture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)