Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Pogotowie polowe TAP: Czy azot można stosować w lutym?

Obrazek

Wszyscy rolnicy są zdezorientowani i nie wiedzą czy można wjeżdżać w pole i rozsiewać mineralne nawozy azotowe już w lutym. A sytuacja z oziminami może być dramatyczna, bo na pewno będą wymagały jak najszybszego podania tego składnika.

dr Maria Walerowska11 lutego 2018, 15:28

A tymczasem… Rząd pracuje nad programem ograniczania odpływu azotu ze źródeł rolniczych, który zastąpi dotychczasowe obszary OSN i obejmie wszystkich rolników. Komitet ds. europejskich uznał projekt programu za wadliwy, jednak zlecił jego dalsze procedowanie.

Ustawa obowiązuje już od 1 stycznia br., jednak wspomnianego programu nadal nie ma. A co mają zrobić rolnicy? W tym odcinku Pogotowia polowego spróbujemy przeanalizować aktualne przepisy i rozwiać wątpliwości wielu rolników. Dlatego zaprosiłam do rozmowy naszego redakcyjnego eksperta Grzegorza Ignaczewskiego, który podpowiada jak możemy interpretować obowiązujące przepisy.

mwalObejrzyj także poprzednie Pogotowie Polowe TAP: Nie tylko azotu będzie brakować!Picture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)