Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Pogotowie polowe TAP: Czy warto chronić zboża przed chorobami jesienią?

Przed nami ocieplenie pogody. Co oznacza, że nie tylko ponownie uaktywnią się szkodniki, ale także przy tak ciepłej i wilgotnej pogodzie zboża mogą zaatakować choroby. O tym jakie choroby mogą zagrażać i kiedy warto wykonać zabieg podpowiadamy w najnowszym odcinku Pogotowia Polowego.

dr Maria Walerowska14 listopada 2019, 11:04

Nikogo nie trzeba przekonywać, że jesienią w zbożach warto wykonać zabieg odchwaszczający czy zwalczający szkodniki, np. mszyce będące wektorami chorób wirusowych – szczególnie niebezpiecznych dla jęczmienia ozimego, ale także dla pszenicy.

Ciepła i wilgotna pogoda w ostatnich dniach sprzyja jednak nie tylko szkodnikom, ale również rozwojowi grzybów chorobotwórczych.

Czy warto jednak chronić zboża jesienią przed chorobami? Jakich chorób możemy się spodziewać w tym roku na plantacjach zbóż ozimych? Jakimi substancjami czynnymi je zwalczać i jakie zakresy temperatur są ważne w przypadku przeprowadzania takiego zabiegu? Jakie są progi ekonomicznej szkodliwości dla poszczególnych chorób? O tym wszystkim dowiecie się z tego odcinka Pogotowia Polowego top agrar Polska.


ZOBACZ TERAZ NAJNOWSZY ODCINEK!Picture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)