Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Pogotowie polowe TAP: Odchwaszczanie zbóż a mieszanie ŚOR

15.04.2018

Drukuj

Pogotowie polowe TAP: Odchwaszczanie zbóż a mieszanie ŚOR

Artykuł dostępny

W najtrudniejszej sytuacji są rolnicy, którym warunki pogodowe nie pozwoliły wykonać odchwaszczania zbóż jesienią. Tam problemem będą chwasty zimujące, z których zwalczaniem trzeba się liczyć wiosną. Należą do nich: miotła zbożowa, przytulia czepna, bodziszek drobny, fiołek polny, chaber bławatek, maruna, gwiazdnica pospolita, przetaczniki.

r e k l a m aChwasty zimujące to gatunki jare, ale dobrze znoszące temperatury panujące podczas łagodniejszych zim. Wczesną wiosną są w stanie zakwitnąć i wydać nasiona. Nie warto czekać z ich zwalczaniem ponieważ mogą okazać się odporne na działanie herbicydów, nawet w najwyższych zalecanych dawkach. W takiej sytuacji zawsze warto postawić na zabieg wcześniejszy, jak tylko można będzie wjechać w pole. I ten zabieg powinniśmy wykonać jak najszybciej i w pierwszej kolejności.

Czy można jednak połączyć go z innymi zabiegami, jak choćby ze stosowaniem regulatorów wzrostu, fungicydów czy nawozów dolistnych? Między innymi o tych kwestiach będzie rozmawiała w tym odcinku Pogotowia polowego „top agrar Polska” dr Maria Walerowska z zaproszonym gościem – Panem Adamem Paradowskim.

Polecany artykuł

Chwasty zwalczane za pięć dwunastaPolecane dla Ciebie:

article icon

Zboża: początek roku z wzrostami cen

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii