Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Polska Izba Nasienna wspiera ESA

Obrazek

Polska Izba Nasienna została akredytowana przez Europejskie Stowarzyszenie Nasienne do wspierania w wprowadzenia systemu ESTA (Europejska Gwarancja Zaprawiania Nasion) w naszym kraju.

Jacek Daleszyński15 stycznia 2015, 08:17

Polska jest piątym członkiem ESA po Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpani. Założenia systemu ESTA to m.in. niezależna certyfikacja zakładów czyszczących i zaprawiających materiał siewny, odpowiednie znakowanie produktów i zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania dla odbiorców i użytkowników. Jak podkreślił Garlich von Essen, generalny sekretarz ESA, Polska jest bardzo ważnym i silnym partnerem do wprowadzania zasad europejskiej jakości zaprawiania materiału siewnego w tej części Europy. Kontakty PIN z polską administracją i sektorem nasiennym pozwolą jej na odegranie ważnej roli na rynku zaprawionego materiału siewnego. Ciągły rozwój i poprawa funkcjonowania zasad ESTA mają pomóc zarówno firmom nasiennym i rolnikom sprostać wymaganiom, jakie stawia przed nimi wymagająca ochrona roślin.
jdPicture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)